Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 19 stycznia 2010 r., sygn. I SA/Po 836/09
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Karol Pawlicki Sędziowie Sędzia NSA Maria Skwierzyńska Sędzia WSA Katarzyna Nikodem (spr.) Protokolant st. sekr. sąd. Kamila Kozłowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 stycznia 2010r. sprawy ze skargi A Sp. z o.o. w P. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych oddala skargę /-/K. Nikodem /-/K. Pawlicki /-/M. Skwierzyńska
Uzasadnienie
W dniu [...] r. "H." złożyła wniosek do Ministra Finansów o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie opodatkowania przyznanych pracownikom świadczeń medycznych. We wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej przedstawiono następujący stan faktyczny:
Spółka zatrudnia pracowników i w zakresie dokonywanych na rzecz pracowników wypłat z tytułu stosunku pracy jest płatnikiem podatku dochodowego. Spółka w dniu [...] r. zawarła z "L." umowę na świadczenie specjalistycznych usług medycznych oraz usług rehabilitacyjnych i poradnictwa rehabilitacyjnego. Na podstawie powołanej umowy "L." zobowiązała się świadczyć na rzecz pracowników Spółki usługi medyczne wskazane w załączniku do umowy. Usługami objęci zostali pracownicy wymienieni na liście dostarczanej przez Spółkę. Lista ta może być zmieniana jednostronnie przez Spółkę. Wynagrodzenie ryczałtowe z tytułu wskazanej umowy ustalane jest w oparciu o liczbę pracowników objętych usługami. Niezależnie od tego, w przypadku, gdy wartość usług świadczonych na rzecz pracowników w danym miesiącu, według cennika "L." przekroczy wartość ryczałtu, Spółka zobowiązana jest do zapłaty wynagrodzenia dodatkowego. Wartość ryczałtu jest uzależniona od liczby pracowników, jednak w przypadku przekroczenia wartości abonamentu, z uwagi na charakter danych przekazywanych przez "L.", nie jest możliwe przypisanie wartości wynagrodzenia dodatkowego do poszczególnych pracowników. Całość kosztów usług medycznych ponosi pracodawca.