Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 14 października 2009 r., sygn. VI SA/Wa 1141/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Zdzisław Romanowski Sędziowie Sędzia WSA Piotr Borowiecki (spr.) Sędzia WSA Danuta Szydłowska Protokolant Eliza Mroczek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 października 2009 r. sprawy ze skargi W. Sp. z o.o. z siedzibą w Z. na decyzję Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno - Spożywczych z dnia [...] kwietnia 2009 r. nr [...] w przedmiocie nakazania poddania partii produktu zabiegowi poprawnego oznakowania 1. uchyla zaskarżoną decyzję; 2. stwierdza, że uchylona decyzja nie podlega wykonaniu; 3. zasądza od Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno - Spożywczych na rzecz skarżącej spółki W. Sp. z o.o. z siedzibą w Z. kwotę 200 (dwieście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] kwietnia 2009 r., nr [...], Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych - działając na podstawie art. 138 § 2 k.p.a. - po rozpatrzeniu odwołania skarżącej spółki W. sp. z o.o. z siedzibą w Z. od decyzji Wojewódzkiego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Z. z dnia [...] marca 2009 r., nr [...], w sprawie nakazania poddania partii produktu [...] zabiegowi poprawnego oznakowania - postanowił uchylić w/w decyzję Wojewódzkiego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w [...] i przekazać sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ I instancji.

Z akt sprawy wynika, iż w dniach [...] lutego oraz [...] i [...] marca 2009 r., pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno - Spożywczych w [...] przeprowadzili kontrolę jakości handlowej przypraw w skarżącej spółce W. sp. z o. o. W trakcie kontroli stwierdzono nieprawidłowości w oznakowaniu produktu o nazwie [...], zastosowanie do wędlin, szynek, wyrobów podrobowych i garmażeryjnych, dane identyfikacyjne partii: nr partii [...], data minimalnej trwałości [...].03.2010 r., wielkość partii znajdującej się w magazynie 60 kg, o wartości 1050 zł, wielkość partii produkcyjnej 200 kg, opakowanie jednostkowe - metalizowane woreczki polietylenowe 2 kg. Inspektorzy stwierdzili, iż w oznakowaniu opakowań jednostkowych przedmiotowej partii, przeznaczonej dla przetwórcy żywności, w wykazie składników podano jedynie nazwy ich kategorii bez uwzględnienia nazw poszczególnych przypraw naturalnych i koncentratów, które stanowią w środku spożywczym składniki dominujące.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00