Orzeczenie
Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 24 września 2008 r., sygn. II SA/Gd 408/08
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Mariola Jaroszewska Sędziowie: Sędzia WSA Janina Guść Sędzia WSA Katarzyna Krzysztofowicz (spr.) Protokolant Referent Dorota Kotlarek po rozpoznaniu w dniu 24 września 2008 r. na rozprawie sprawy ze skargi A z ograniczoną odpowiedzialnością w S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 7 kwietnia 2008 r., nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz decyzję Prezydenta Miasta z dnia 27 grudnia 2007 r., nr [...], 2. określa iż, decyzje uchylone w punkcie pierwszym wyroku nie mogą być wykonane.
UZASADNIENIE
Wnioskiem z dnia 23 maja 2007 roku, uzupełnionym pismami z 12 lipca 2007 roku, 1 października 2007 roku, 5 października 2007 roku oraz 19 października 2007 roku, B spółka cywilna w P. wystąpiła do Prezydenta Miasta o ustalenie warunków zabudowy dla obszaru działek nr [...] i nr [...] obręb nr [...] przy ul. C. w S. dla inwestycji polegającej na wybudowaniu bezdotykowej myjni samochodowej, rozbiórce wiaty i ogrodzenia od ul. C. oraz przebudowie i powiększeniu istniejącego zjazdu.
Decyzją z dnia 27 grudnia 2007 roku, nr [...], wydaną na podstawie art. 59 ust. 1, art. 60 ust. 1 i art. 64 ust. 1 w zw. z art. 54 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. nr 80, poz. 717 ze zm.), Prezydent Miasta ustalił warunki zabudowy dla inwestycji objętej powyższym wnioskiem.
W uzasadnieniu decyzji organ pierwszej instancji wskazał, że na podstawie przeprowadzonej "analizy stanu faktycznego i formalno-prawnego" stwierdził, iż planowana inwestycja spełnia wymogi zawarte w art. 61 ust. 1-5 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, zatem istnieją podstawy prawne do wydania decyzji ustalającej warunki zabudowy dla wnioskowanej inwestycji ze zjazdem z drogi gminnej.
W odwołaniu od powyższej decyzji A Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w S. zarzuciła nieuwzględnienie zastrzeżeń strony odwołującej się w zakresie nadmiernej uciążliwości projektowanego obiektu. Odwołująca się Spółka podniosła, że jest właścicielem sąsiedniej działki nr [...], zabudowanej budynkiem o przeznaczeniu usługowo-mieszkalnym, na którego parterze planuje utworzyć sklep, na piętrze zaś lokale mieszkalne. W ocenie Spółki w zaskarżonej decyzji brak jest "wskazania odległości koniecznych dla zlokalizowania przedmiotowej inwestycji", która jest inwestycją uciążliwą dla nieruchomości sąsiednich, zwłaszcza dla lokali mieszkalnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right