Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 20 lutego 2008 r., sygn. VI SA/Wa 2128/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Halina Emilia Święcicka Sędziowie Sędzia WSA Małgorzata Grzelak (spr.) Sędzia WSA Ewa Marcinkowska Protokolant Patrycja Wrońska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 lutego 2008 r. sprawy ze skargi E. SA z siedzibą w P. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] sierpnia 2007 r. nr Sp. [...] w przedmiocie unieważnienia prawa z rejestracji wzoru przemysłowego pt. "KALENDARZ" nr Rp 5426 oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną do tutejszego Sądu decyzją z [...] sierpnia 2007 r. Nr [...] Urząd Patentowy RP, działając w trybie postępowania spornego, na wniosek L. Sp. z o.o. z siedzibą w K. unieważnił prawo z rejestracji wzoru przemysłowego nr Rp 5426 pt.: "Kalendarz" udzielone na rzecz E. SA z siedzibą w P. a nadto przyznał od uprawnionego na rzecz wnioskodawcy kwotę 2000 złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania. Jako podstawę prawną decyzji organ wskazał przepis art. 102 ust. 1 i 2 ustawy Prawo własności przemysłowej oraz art. 98 k.p.c. w zw. z art. 256 ust. 2 p.w.p.

Do wydania powyższej decyzji doszło w następującym stanie faktycznym i prawnym:

Pismem z dnia 15 lutego 2006 r. L. Sp. z o.o. z siedzibą w K. - dalej wnioskodawca - wystąpiła do Urzędu Patentowego RP z wnioskiem o unieważnienie udzielonego na rzecz E. SA z siedzibą w P. prawa z rejestracji wzoru przemysłowego pt.: "Kalendarz" nr Rp 5426.

Jako podstawę prawną wniosku spółka L. wskazała przepisy art. 102 ust. 1, art. 103 ust. 1 i 2, art. 104 ust. 1 w zw. z art. 117 ust. 1 w zw. z art. 89 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (Dz. U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1117 ze zm.). Jako dowód braku nowości oraz indywidualnego charakteru spornego wzoru wnioskodawca nadesłał kopie katalogu firmy [...]. Interes prawny wnioskodawca wywodził z listu ostrzegawczego uprawnionej, w którym wzywa ona wnioskodawcę do zaniechania dalszego wprowadzenia do obrotu kalendarza i wycofania z punktów sprzedaży kalendarzy, które zostały już do obrotu wprowadzone.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00