Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 13 września 2010 r., sygn. VI SA/Wa 921/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Grażyna Śliwińska Sędziowie Sędzia WSA Ewa Frąckiewicz Sędzia WSA Urszula Wilk (spr.) Protokolant Jan Czarnacki po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 września 2010 r. sprawy ze skargi "W. P." Sp. j. z siedzibą w P. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] grudnia 2009 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa z rejestracji wzoru przemysłowego oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] lipca 2006 r. Urząd Patentowy RP na podstawie art. 110 i 111 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (Dz. U. z 2003 r. nr 119, poz. 1117, dalej przywoływana jako p.w.p.) po rozpatrzeniu zgłoszenia oznaczonego numerem [...] dokonanego w dniu [...] kwietnia 2006 r. udzielił na rzecz "W." Sp. j. z siedzibą w P. prawa z rejestracji wzoru przemysłowego pt. "[...]". Numer prawa z rejestracji [...].

Informacja o udzieleniu prawa została opublikowana w "Wiadomościach Urzędu Patentowego" nr [...] z [...] stycznia 2007 r.

Przedmiotem powyższego wzoru jest uchwyt meblowy dwupunktowy stosowany jako wyposażenie drzwi, drzwiczek i szuflad meblowych. Jako cechy istotne przedmiotowego wzoru przemysłowego wskazano:

"Uchwyt meblowy dwupunktowy charakteryzujący się tym, że uchwyt ten stanowi bryła monolityczna przypominająca swym kształtem rozwarty kątownik złożony z dwóch elementów zbliżonych do spłaszczonych prostopadłościanów o zróżnicowanych ich długościach. Górny element bryły ma powierzchnię lekko wypukłą, a w jej ścianie czołowej znajdują się dwa otwory kołowe usytuowane w pobliżu ścian bocznych, zaś jej wszystkie krawędzie są zaokrąglone, przy czym dolna płaska ściana oraz górna wypukła ściana tego elementu połączone są promieniowo i pod kątem rozwartym z dolnym elementem bryły tak, że obie te ściany połączone są z odpowiednimi ścianami przednią i tylną dolnego elementu, posiadającego równolegle usytuowane do siebie ściany boczne leżące w płaszczyznach ścian bocznych górnego elementu. Górne końce ściany przedniej i tylnej dolnego elementu uchwytu są płaskie i równolegle usytuowane do siebie, które następnie są lekko wypukłe, a zwieńczająca je ściana dolna ma kształt wycinka koła, przy czym w centralnej części dolnego elementu wykonany jest przelotowy otwór prostokątny z zaokrąglonymi narożami i krawędziami zewnętrznymi, a ponadto krawędzie dolnego elementu są również zaokrąglone i stanowią przedłużenie zaokrąglonych krawędzi górnego elementu."

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00