Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 7 grudnia 2007 r., sygn. IV SA/Gl 489/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym : Przewodniczący Sędzia WSA Stanisław Nitecki Sędziowie Sędzia WSA Elżbieta Kaznowska (spr.) Sędzia WSA Teresa Kurcyusz - Furmanik Protokolant sekr. sąd. Arkadiusz Kmiotek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 7 grudnia 2007r. sprawy ze skargi W.W. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w K. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej uchyla zaskarżoną decyzję

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] Nr [...] Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w C. , działając na podstawie art. 104 § 1 i § 2 Kodeku postępowania administracyjnego i art. 5 pkt. 4a ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (t. jedn. Dz.U. z 1998 r. Nr 90, poz. 575 ze zm.) nie stwierdził u W. W. choroby zawodowej - [...] wymienionej w pozycji [...] wykazu chorób zawodowych określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 30 lipca 2002 r. w sprawie wykazu chorób zawodowych, szczegółowych zasad postępowania w sprawach zgłaszania podejrzenia, rozpoznawania i stwierdzania chorób zawodowych oraz podmiotów właściwych w tych sprawach (Dz.U. nr 132, poz. 1115).

W uzasadnieniu orzeczenia podano, że W. W. pracowała w latach [...] w [...] w W. , Oddział w C. na stanowisku [...], a w latach [...] w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ś .na stanowiskach [...], [...] i [...]. Na podstawie przeprowadzonego postępowania epidemiologicznego oraz przeprowadzonych w sprawie badań lekarskich przez kompetentne jednostki medyczne nie stwierdzono jednak podstaw do uznania choroby zawodowej. Orzeczeniem Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Poradnia Chorób Zawodowych w S. z dnia [...] uznano, że całokształt obserwacji klinicznej, a szczególnie wyniki przeprowadzonej diagnostyki [...], dane z wywiadu i dokumentacji lekarskiej oraz ocena narażenia zawodowego nie dały podstaw do rozpoznania choroby zawodowej. Dla pogłębienia diagnostyki [...] skierowano stronę w trybie konsultacyjnym do Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego. Z kolei w orzeczeniu lekarskim z dnia [...] Przychodnia Chorób Zawodowych Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w S. podała, że całokształt obrazu klinicznego i przeprowadzona obserwacja w szpitalu jednoznacznie wskazuje na [...], co potwierdziła powtórna analiza uzupełnionej dokumentacji, wskazująca na niezawodową, [...]. Postępowanie [...] wykazało wprawdzie, że strona pracowała w warunkach narażenia zawodowego, początkowo pracując [...], a w latach [...] - w czasie pracy na stanowisku [...] i [...] pozostając w kontakcie ze [...], jednakże wobec braku rozpoznania [...] pochodzenia zawodowego, orzeczono jak w osnowie decyzji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00