Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 8 listopada 2007 r., sygn. III SA/Kr 729/07

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący NSA Krystyna Kutzner Sędziowie NSA Piotr Lechowski WSA Dorota Dąbek (spr.) po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 listopada 2007 r. sprawy ze skargi J. M. na decyzję Inspektora Sanitarnego z dnia [...] nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej skargę oddala

 

UZASADNIENIE

wyroku WSA w Krakowie z dnia 8 listopada 2007r.

Wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego - Ośrodek Zamiejscowy w Krakowie z dnia 19.03.2002r., sygn. akt: [...] uchylone zostały decyzje Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia [...] i poprzedzającą ją decyzję organu I instancji w części odmawiającej rozpoznania u J. M. schorzenia zawodowego uszkodzenia słuchu.

Decyzją z dnia [....], znak: [...] Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, po przeprowadzonym postępowaniu administracyjnym ponownie odmówił J. M. rozpoznania choroby zawodowej, uszkodzenia słuchu.

Po rozpatrzeniu odwołania J. M. od decyzji o braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej z poz. 15 wykazu chorób zawodowych, organ II instancji utrzymał zaskarżoną decyzję w mocy.

W skardze do Naczelnego Sądu Administracyjnego J. M. zarzucił, że nadal pomimo wskazań Sądu nie przeprowadzono należycie dochodzenia epidemiologicznego, albowiem brak wyników pomiaru hałasu z lat zatrudnienia w "M" G. Zarzucił również niewiarygodność wydanych w sprawie orzeczeń lekarskich z powodu zatajenia w nich schorzenia wzroku.

W odpowiedzi na skargę organ wniósł o jej oddalenie, podtrzymując stanowisko wyrażone w uzasadnieniu zaskarżonej decyzji.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wyrokiem z dnia 28.11.2005 roku, sygn. akt: [...], ponownie uchylił decyzje o braku podstaw do stwierdzenia uszkodzenia narządu słuchu. Sąd stwierdził, iż ponownie orzeczenia lekarskie na których organy administracyjne orzekające w sprawie oparły swoje rozstrzygnięcia nie zawierają pełnego, przekonywującego, jednoznacznego i zgodnego z prawem uzasadnienia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00