Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 21 listopada 2007 r., sygn. I SA/Bd 650/07

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Zdzisław Pietrasik Sędziowie: Sędzia WSA Leszek Kleczkowski (spr.) Sędzia WSA Mirella Łent Protokolant Asystent sędziego Waldemar Dąbrowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 listopada 2007 r. sprawy ze skargi M. S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za marzec, kwiecień, listopad i październik 2005r. 1. uchyla zaskarżoną decyzję 2. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana w całości 3. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w B. na rzecz M. S. kwotę 400 (czterysta) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania

 

UZASADNIENIE

W wyniku przeprowadzonego postępowania kontrolnego organ podatkowy pierwszej instancji ustalił, iż M. S. prowadził pozarolniczą działalność gospodarczą w zakresie handlu używanymi samochodami, nie będąc zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług.

Decyzją z dnia [...]. Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w B. określił skarżącemu wysokość zobowiązania podatkowego z tytułu podatku od towarów i usług za marzec, kwiecień, lipiec i październik 2005r. oraz ustalił dodatkowe zobowiązanie podatkowe za te miesiące. Organ przyjął, że w powyższym okresie strona dokonała transakcji w odniesieniu do ośmiu pojazdów samochodowych. Stwierdzono, że w pięciu przypadkach skarżący do wniosków o czasową rejestrację samochodów załączył umowy sprzedaży zawarte z obywatelami Niemiec, którzy to obywatele zawarli później również umowy sprzedaży tego samego samochodu z innymi osobami, dokonującymi stałej rejestracji pojazdu. Wobec niewyjaśnienia tej kwestii przez skarżącego organ I instancji przyjął, że samochody zostały zakupione przez M. S. i sprzedane osobom, które dokonały stałej rejestracji.

Nie zgadzając się z powyższym rozstrzygnięciem strona złożyła odwołanie od powyższej decyzji, w którym wniosła o jej uchylenie w całości i umorzenie postępowania w sprawie. Za bezsporny uznała fakt sprowadzenia do Polski i sprzedaży łącznie ośmiu samochodów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00