Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 21 marca 2007 r., sygn. II SA/Bd 114/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Krzysztof Gruszecki (spr.) Sędziowie: Sędzia WSA Wojciech Jarzembski Asesor WSA Grzegorz Saniewski Protokolant: Arkadiusz Skomra po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 21 marca 2007 r. sprawy ze skargi J. J. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] stycznia 2005 r. nr [...] w przedmiocie pozwolenia na budowę 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Starosty [...] z dnia [...] grudnia 2004 r. nr [...]; 2. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie może podlegać wykonaniu; 3. zasądza od Wojewody [...] na rzecz J. J. kwotę w wysokości 755 (siedemset pięćdziesiąt pięć) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] 2003 r. nr [...] Starosta C. zatwierdził projekt budowlany i udzielił P. pozwolenia na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej "[...]" na działce nr [...] w S..

Odwołanie od powyższej decyzji do Wojewody [...] złożył J. J. w piśmie z dnia 27 grudnia 2004 r. zarzucając, iż praca projektowanej stacji bazowej przekraczać będzie dopuszczalną gęstość mocy promieniowania elektromagnetycznego odczuwalnego na jego działkach o nr [...] i [...] bezpośrednio sąsiadujących z działką, na której ma zostać zrealizowane przedsięwzięcie inwestycyjne. Ponadto zdaniem odwołującego się przedstawione w raporcie oddziaływania na środowisko zasięgi stref promieniowania i jego wartości zostały opracowane tylko na podstawie wyliczeń teoretycznych a zawarte w nim sformułowanie, iż praca stacji "nie powinna stanowić zagrożenia dla zdrowia ludzi" nie wyklucza powstania takiego zagrożenia. Dodatkowo argumentuje, iż lokalizacja inwestycji spowoduje obniżenie wartości handlowej działek m.in. przez ograniczenie możliwości inwestycyjnych (np. wiatraki energetyczne, silosy zbożowe, młyny) a przez to wpływa na ograniczenie praw właścicielskich do dysponowania nieruchomością. Zwraca też uwagę na wadę formalną decyzji - brak prawidłowego oznaczenia organu uprawnionego do jej wydania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00