Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 21 listopada 2006 r., sygn. II SA/Łd 601/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Tomasz Zbrojewski, Sędziowie Sędzia NSA Zygmunt Zgierski, Sędzia WSA Arkadiusz Blewązka (spr.), Protokolant asystent sędziego Marek Pilc, po rozpoznaniu w Łodzi na rozprawie w dniu 8 listopada 2006 roku sprawy ze skargi L. N. i H. B. na uchwałę Rady Gminy w S. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego 1. stwierdza nieważność uchwały Rady Gminy w S. z dnia [...], Nr [...]; 2. zasądza od Rady Gminy w S. na rzecz L. N. kwotę 300 (trzysta) złotych z tytułu zwrotu kosztów postępowania; 3. stwierdza, iż zaskarżona uchwała nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się niniejszego wyroku.

Uzasadnienie

W dniu 1. czerwca 2006 roku L. N. i H. B. wywiedli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi skargę na uchwałę Rady Gminy w S. Nr [...], z dnia [...] w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wyznaczonych terenów gminy S. w miejscowościach: S., S.-K., M.,B., B., P., Z., domagając się "rozpatrzenia sprawy" w związku z odrzuceniem wezwania o usunięcie naruszenia prawa i uchylenie powyższej uchwały.

W uzasadnieniu skargi wskazano, iż w piśmie Urzędu Gminy w S. z dnia [...] nie ma jakiegokolwiek ustosunkowania się do zarzutów podniesionych wobec uchwały, wskazanych w piśmie skarżących z dnia 18 kwietnia 2006 roku. W nadesłanym piśmie Urząd Gminy w S. jedynie powołał się na swe poprzednie pisma, które w ocenie skarżących również niczego nie wnosiły do sprawy. Skarżący podnieśli, iż ich stanowisko wobec poszerzenia drogi wyznaczonej w powyższej uchwale, a mającej przebiegać przez nieruchomość skarżących było znane organom gminy od 1977 roku. Tak więc zarzuty organu gminy, iż skarżący mogli wnieść uwagi do projektu planu - czego nie uczynili - są chybione. Tym bardziej - co skarżący podkreślili - iż nie mieszkają na terenie gminy S., a kontakt z pracownikiem Urzędu Gminy w sprawie miejscowego planu napotykał trudne do przezwyciężenia przeszkody i ostatecznie nie przyniósł żadnego rezultatu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00