Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 20 padziernika 2006 r., sygn. II SA/Ke 416/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dorota Pędziwilk-Moskal, Sędziowie Sędzia WSA Dorota Chobian (spr.),, Sędzia WSA Beata Ziomek, Protokolant Sekretarz sądowy Andrzej Stolarski, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 20 października 2006 r. sprawy ze skargi H.S. na decyzję Wojewody z dnia [...] znak: [...] w przedmiocie uznania za osobę bezrobotną i odmowy przyznania prawa do zasiłku dla bezrobotnych I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz utrzymaną nią w mocy decyzję organu I instancji; II. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu do chwili uprawomocnienia się wyroku.

Uzasadnienie

II SA / Ke 416/06

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] Wojewoda po rozpatrzeniu odwołana H. S. od decyzji z dnia [...], wydanej z upoważnienia Starosty K. w sprawie uznania z dniem 2 lutego 2004r. za osobę bezrobotną i odmowy przyznania prawa do zasiłku, na podstawie art. 146 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy / DZ. U. Nr 99 poz. 1001 ze zm./ oraz art. 138 § 1 pkt 1 kpa zaskarżoną decyzję utrzymał w mocy.

W uzasadnieniu Wojewoda przytaczając przebieg postępowania w sprawie wskazał, że decyzją z dnia [...] H. S. została zarejestrowana jako bezrobotna jednak bez prawa do zasiłku z uwagi na to, że suma okresów uprawniających do zasiłku, przypadających w okresie 18 miesięcy poprzedzających dzień rejestracji jest krótsza niż 365 dni. W odwołaniu od tej decyzji H. S. wskazała, że w grudniu 2002r. wraz z grupą koleżanek pracujących w firmie V. zgłosiła się do PUP w celu uzyskania informacji o sposobie rejestracji i otrzymania zasiłku dla bezrobotnych. W tym czasie zainteresowana i inne pracownice już nie pracowały, w dniu 8.11.2002 zostały poinformowane, że firma została sprzedana nowemu właścicielowi. Od tego momentu wszelkie podejmowane przez nie próby otrzymania zaległych poborów i odpowiednich dokumentów / m. in. wypowiedzenia i świadectwa pracy / kończyły się niepowodzeniem. W dniu 3 grudnia 2002r. złożyły zawiadomienie do Prokuratury. Urzędniczka PUP po wysłuchaniu ich wyjaśnień powiedziała, że zostaną zarejestrowane jako osoby bezrobotne z prawem do zasiłku dopiero po otrzymaniu wyroku sądowego. Wyrok w tej sprawie uprawomocnił się w dniu 6 sierpnia 2003r. Następnie zainteresowana złożyła dokumenty u komornika o egzekucję wyroku, jednak w dniu 1 września 2003r. komornik umorzył postępowanie w związku z nieprowadzeniem działalności przez Spółkę V.. Następnie złożyła dokumenty w biurze FGŚP. gdzie odmówiono jej wypłaty. Od dnia 3 września 2003r. odwołująca się prowadziła postępowanie przed sądem o ustalenie ustania stosunku pracy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00