Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 21 wrzenia 2006 r., sygn. II SA/Go 445/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wlkp. w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Grażyna Staniszewska, Sędziowie Sędzia WSA Maria Bohdanowicz, Asesor WSA Anna Juszczyk - Wiśniewska (spr.), Protokolant Anna Paprocka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 września 2006 r. sprawy ze skargi M.T. na decyzję Wojewody z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i pozwolenia na budowę oddala skargę

Uzasadnienie

Starosta decyzją z dnia [...] kwietnia 2006r. znak: [...] odmówił M.T. zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę budynku handlowo - usługowo- biurowego na działce nr ewidencyjnym gruntu [...], wykonania ogrodzenia oraz utwardzenia terenu wokół budynku - miasto -obręb 3. W uzasadnieniu wskazano, że po sprawdzeniu dokumentów złożonych z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę stwierdzono nieprawidłowości w przedłożonym projekcie budowlanym i postanowieniem nałożono na wnioskodawczynię obowiązek ich usunięcia w terminie 7 dni od daty otrzymania postanowienia. Z uwagi na brak uzupełnienia dokumentacji podjęto decyzję zgodnie z dyspozycją art. 35 ust. 3 ustawy prawo budowlane.

Od decyzji odwołanie złożyła M.T.. Decyzji zarzucono błąd w ustaleniach faktycznych polegający na przyjęciu, iż przedstawione przez inwestora dokumenty do wniosku o wydanie pozwolenia na budowę są sprzeczne z uchwalonym planem miejscowym, a w szczególności są nieprawidłowości w przedłożonym projekcie budowlanym. Jednocześnie zarzucono naruszenie art. 133 § 1i § 2 kodeksu postępowania administracyjnego poprzez wadliwe rozpoznanie wniosku skarżącej o sprostowanie - polegające na braku formalnego postanowienia i błędnego ustalenia daty wniesionego wniosku o wydanie pozwolenia na budowę. W uzasadnieniu odwołania wskazano, że Prezydent Miasta informuje M.T., że nie ma sprzeczności pomiędzy studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, a planem miejscowym. Stosownie do §12 ust.1 pkt 4 Uchwały Nr [...] Rady Miasta z dnia [...] grudnia 2005r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta - dalej zwany uchwała o mpzp - grunt na którym ma powstać inwestycja jest zaznaczony literą "U" co oznacza iż jest to teren zabudowy usługowej o funkcji usługowej typu handel lub gastronomia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00