Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 19 stycznia 2006 r., sygn. III SA/Lu 569/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Marek Zalewski, Sędziowie Sędzia NSA Jerzy Marcinowski,, Sędzia NSA Maria Wieczorek (sprawozdawca), Protokolant Monika Kutarska-Wolińska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 stycznia 2006 r. sprawy ze skargi Spółka Telekomunikacyjna S. A. w W. Obszar Pionu Kadr w L. na decyzję Inspektora Sanitarnego z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] znak: [...] wydaną z upoważnienia Inspektora Sanitarnego na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 K.p.a. w związku z art. 37 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 1998 r. nr 90, poz. 575), po rozpatrzeniu odwołania z dnia [...] Dyrektora Obszaru Pionu Kadr w L. Spółki Telekomunikacyjnej S.A. od decyzji nr [...] Inspektora Sanitarnego z dnia [...] o stwierdzeniu u W. P. byłego pracownika Spółki Telekomunikacyjnej S.A. przewlekłej choroby zawodowej narządu głosu "niedowład mięśni przewodzących i napinających fałdy głosowe z niedomykalnością fonacyjną głośni i trwałą dysfonią", utrzymano w mocy decyzję organu pierwszej instancji.

W uzasadnieniu zaskarżonej decyzji podniesiono, że zarzuty zawarte w odwołaniu, iż narażenie W. P. zatrudnionej na stanowisku telefonistki w P. ustało 31 stycznia 1997 r. z chwilą likwidacji w P. centrali ręcznej i że wykonywane po tym czasie czynności miały charakter pracy biurowej i nie wymagały nadmiernego wysiłku głosowego - nie mogą być uwzględnione.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00