Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 15 grudnia 2005 r., sygn. II SA/Bd 909/05

1. Skoro okres za który przyznano pracownikom odszkodowanie z tytułu skrócenia okresu wypowiedzenia (art. 36[1] par. 1 Kp) jest okresem "zaliczalnym", doliczalnym do stażu zatrudnienia w zakładzie zobowiązanym do wypłaty odszkodowania, to podlega on doliczeniu do stażu pracy w tym zakładzie w momencie rozwiązania stosunku pracy, a nie w chwili, w której miał się skończyć bieg okresu wypowiedzenia.

2. Okres niewykonania pracy po ustaniu zatrudnienia, za który przysługuje odszkodowanie w związku ze skróceniem okresu wypowiedzenia na mocy art. 36[1] par. 1 Kp, podlega wliczeniu do stażu pracy uprawniającego do emerytury. W konsekwencji przyjąć należy, że przy ustalaniu, jakim okresem uprawniającym do emerytury na dzień rozwiązania stosunku pracy legitymuje się osoba ubiegająca się o świadczenie przedemerytalne przysługujące z mocy art. 37k ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 14 grudnia 1994 r. o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu /t.j. Dz.U. 2003 nr 58 poz. 514 ze zm./, do stażu pracy tej osoby należy doliczyć okres, za jaki wypłacone zostało odszkodowanie z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy o pracę.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 7 grudnia 2005 r. sprawy ze skargi Waldemara P. na decyzję Wojewody K.-P. z dnia 10 sierpnia 2005 r. (...) w przedmiocie świadczenia przedemerytalnego - uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta B. z 20 czerwca 2005 r. (...).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00