Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 20 padziernika 2005 r., sygn. II SA/Ol 416/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sędzia WSA Asesor WSA Protokolant Tadeusz Lipiński Marzenna Glabas (spr.) Beata Jezielska Małgorzata Krajewska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 października 2005 r. sprawy ze skargi A sp. z o.o. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia "[...]" r., Nr "[...]" w przedmiocie choroby zawodowej oddala skargę.

Uzasadnienie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w O. decyzją Nr "[...]" z dnia 17 września 2004 r., stwierdził u J. R. chorobę zawodową - zespół cieśni w obrębie nadgarstka, wymienioną w poz. 20.1 wykazu chorób zawodowych określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 30 lipca 2002 r. w sprawie wykazu chorób zawodowych, szczegółowych zasad postępowania w sprawach zgłaszania podejrzenia, rozpoznawania i stwierdzania chorób zawodowych oraz podmiotów właściwych w tych sprawach (Dz. U. Nr 132, poz. 1115).

Odwołanie od tej decyzji wniosła A. Spółka z o.o. w O., zarzucając naruszenie § 2 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 lipca 2002 r. przez wydanie decyzji po upływie okresu przewidzianego w wykazie chorób zawodowych oraz błędną ocenę narażenia zawodowego w związku z tym, że w okresie zatrudnienia J. R. przebywał wiele razy na zwolnieniach lekarskich, których łączny okres wyniósł 278 dni.

Po rozpatrzeniu odwołania Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny decyzją z dnia 8 listopada 2004 r., nr "[...]", uchylił zaskarżoną decyzję i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ pierwszej instancji. Organ odwoławczy stwierdził, że karta oceny narażenia zawodowego sporządzona w rozpatrywanej sprawie odnosi się jedynie do ostatniego zakładu pracy, w którym pracował J. R. i nie uwzględnia narażenia występującego w pozostałych miejscach pracy. W aktach sprawy brak jest zgłoszenia podejrzenia choroby zawodowej, nie wiadomo zatem, którego dnia tego zgłoszenia dokonano. Wskazał też na konieczność wyjaśnienia, dlaczego zostało wydane orzeczenie lekarskie o stwierdzeniu choroby

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00