Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 21 wrzenia 2005 r., sygn. I SA/Lu 137/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Halina Chitrosz (spr.), Sędziowie WSA Krystyna Czajecka-Ryniec, NSA Irena Szarewicz-Iwaniuk, Protokolant asyst. Anna Kurczuk, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 września 2005 r. sprawy ze skargi M. i J. C. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2001 r. - oddala skargę

Uzasadnienie

Sygn. I SA/Lu 137/05

U Z A S A D N I E N I E

Zaskarżoną decyzją z dnia [...], Nr [...] Dyrektor Izby Skarbowej, na podstawie art. 233§1 pkt.1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa / Dz. U. Nr 137, poz.926, z późn. zm. /- po rozpatrzeniu odwołania małżonków M. i J.C. z dnia 2 lipca 2003r. od decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z dnia [...] czerwca 2003r., Nr [...] określającej zobowiązanie w podatku dochodowym od osób fizycznych za rok 2001, w kwocie 70.731,60zł - utrzymał w mocy decyzję organu I instancji.

W uzasadnieniu tego rozstrzygnięcia podano, iż podstawą wydania decyzji przez organ I instancji były ustalenia protokołu z kontroli skarbowej wskazujące na zaniżenie podstawy opodatkowania za rok 2001. Stwierdzone nieprawidłowości w działalności prowadzonej przez spółkę jawną "[...]", w której małżonkowie C. byli wspólnikami dotyczyły w badanym okresie zawyżenia kosztów uzyskania przychodów o łączną kwotę 180.000,00zł w związku z zaewidencjonowaniem w nich wydatków dotyczących wydatków za usługi marketingowe. Organ I instancji dokonał również weryfikacji kosztów zwiększając je o kwotę 17.239,12zł, to jest 12/30 ogólnej kwoty opłat wstępnych wynikających z zawartych umów leasingowych, zaksięgowanych przez spółkę w pełnej wysokości w roku 2000. Uznał bowiem, że zgodnie z art. 22 ust.5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czynsz inicjalny powinien być zaliczony do kosztów prowadzonej działalności gospodarczej w odpowiedniej proporcji przez cały okres trwania umów leasingowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00