Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 21 wrzenia 2005 r., sygn. II SA/Bd 502/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jerzy Bortkiewicz Sędzia WSA Renata Owczarzak Asesor WSA Grzegorz Saniewski (spr.) Protokolant Magdalena Gadecka po rozpoznaniu w dniu 21 września 2005r. na rozprawie sprawy ze skargi Ryszarda B. na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji w B. z dnia [...] 2005r. nr [...] w przedmiocie równoważnika pieniężnego za remont lokalu mieszkalnego oddala skargę

Uzasadnienie

II SA/Bd 502/05

Uzasadnienie

Ryszard B., emerytowany funkcjonariusz Policji, na mocy decyzji Komendanta Miejskiego Policji w T. z [...] 2001r. od dnia [...] 2001 r. otrzymywał równoważnik pieniężny za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego z uwzględnieniem 6 norm zaludnienia.

W dniu [...] 2005 r. Ryszard B. złożył oświadczenie mieszkaniowe do ustalenia uprawnień do równoważnika pieniężnego za remont lokalu mieszkalnego oraz jego wysokości, w którym podał, że od 1 maja 1998 r. zajmuje segment jednorodzinny przy ul. [...] w T., do którego tytuł prawny ("akt notarialny") posiada syn Radosław B.

Biorąc pod uwagę to oświadczenie Komendant Miejski w T. w dniu [...] 2005 r. zmienił z dniem 1 stycznia 2005 r. swoją decyzję z dnia [...] 2001 r. w ten sposób, że z dniem 1 stycznia 2005 r. cofnął stronie uprawnienia do dotychczas przyznanego równoważnika za remont lokalu mieszkalnego oraz z dniem 1 stycznia 2005r. odmówił przyznania równoważnika za remont zajmowanego lokalu. Powołując się na przepisy rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 czerwca 2002 r. w sprawie wysokości i szczegółowych zasad przyznawania, odmowy przyznania, cofania i zwracania przez policjantów równoważnika pieniężnego za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego (Dz. U. Nr 100, poz. 919) Komendant stwierdził, iż do roku 2004 r. strona otrzymywała równoważnik za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego na podstawie § 1 ust. 1 pkt 5 rozporządzenia. Jednakże w roku 2004 r. syn Radosław, będący właścicielem domu zajmowanego przez stronę, ukończył 25 rok życia, w związku z czym przestał spełniać warunki konieczne dla uznania go za członka rodziny w myśl art. 89 ustawy o Policji. Strona przestała zatem spełniać określone w § 1 rozporządzenia warunki, których spełnienie jest konieczne dla otrzymania równoważnika za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00