Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 8 lutego 2005 r., sygn. I SA/Wr 475/04

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Józef Kremis (sprawozdawca) Sędziowie WSA Ludmiła Jajkiewicz Asesor WSA Dagmara Dominik Protokolant Paulina Biernat po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 25 stycznia 2005 r. sprawy ze skargi P. R. na decyzję Izby Skarbowej we W. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad i grudzień 1999 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzja Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej we W. z dnia [...] , dotycząca rozliczenia podatku od towarów i usług za kolejne miesiące 1999 r., została wydana po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego w związku z uchyleniem przez Izbę Skarbową we W. decyzją z dnia [...] (nr [...]) decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z dnia [...] (nr [...]) i przekazaniem sprawy do ponownego rozpatrzenia przez organ pierwszej instancji.

Kierując sprawę do ponownego rozpatrzenia organ odwoławczy stwierdził, że organ skarbowy nie przeprowadził postępowania oceniającego zadeklarowaną przez podatnika podstawę opodatkowania podatkiem VAT, a w szczególności nie wyjaśnił czy faktury wystawiane przez podatnika P. R., działającego pod firmą A , na rzecz firmy B , dokumentują rzeczywiste wykonanie usług.

Urząd Kontroli Skarbowej uzupełnił materiał o nowe dowody w postaci przesłuchania P. R. w charakterze świadka (protokół z dnia [...]) oraz M. K., pełnomocnika firmy B , w charakterze strony (protokół z dnia [...]). Organ skarbowy uznał, że zgromadzony materiał dowodowy jest wystarczający do oceny rzetelności transakcji zawartych pomiędzy firmami PHU A a B oraz do prawidłowego rozliczenia kontrolowanej firmy w zakresie podatku od towarów i usług.

Z akt sprawy wynika, że P. R. był zatrudniony na podstawie umowy o pracę (pełny etat - w okresie od [...] do [...]) w firmie B (dawna nazwa C ) na stanowisku reprezentanta. Według zeznań M. K. - pełnomocnika firmy B - w zakresie umowy o pracę P. R. zarządzał personelem biura i innymi pracownikami w siedzibie firmy B. Jednocześnie P. R., jako właściciel firmy A , działając na podstawie umowy o współpracy z dnia [...] z firmą B, zarządzał siecią sprzedaży tej firmy jako dyrektor marketingu. W ramach tej umowy zobowiązany był do realizacji normy sieci sprzedaży, planu rozwoju sieci oraz założeń budżetowych sieci ustalonych wspólnie z właścicielem firmy B.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00