Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 7 kwietnia 2004 r., sygn. SA/Bd 2515/03

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia NSA Zdzisław Pietrasik, Sędziowie WSA: Teresa Liwacz (spr.), asesor sądowy Urszula Wiśniewska, Protokolant: Joanna Szklarska, po rozpoznaniu w dniu 07 kwietnia 2004 r. na rozprawie sprawy ze skargi P. N. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w T. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe oddala skargę

 

UZASADNIENIE

SA/Bd 2515/03

Uzasadnienie

Dyrektor Izby Celnej w T. decyzją z dnia [...] nr [...] po rozpatrzeniu odwołania z dnia [...] utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w T. z dnia [...] nr [...].

W uzasadnieniu decyzji wskazano, co następuje:

W dniu [...] w Oddziale Celnym w G., P. N. działając we własnym imieniu i na własną rzecz, zgłosił do objęcia procedurą dopuszczenia do obrotu samochód osobowy marki Opel, Nr nadwozia [...], rok produkcji 1999.

Do zgłoszenia celnego załączono: fakturę nr [...] z dnia [...] w której wartość towaru została określona na kwotę [...] oraz Deklarację Wartości Celnej.

Naczelnik Urzędu Celnego przyjął powyższe zgłoszenie celne, bowiem odpowiadało ono wymogom formalnym w myśl art. 64 § 1 i 2 Kodeksu celnego i zostało ono zaewidencjonowane pod numerem [...], następnie przeprowadzono jego weryfikację oraz rewizję celną.

Decyzją z dnia [...] organ I instancji uznał zgłoszenie celne za nieprawidłowe i określił wartość celną przedmiotowego towaru, na podstawie art. 29 § 1 w związku z art. 23 § 7 Kodeksu celnego.

W celu upewnienia się, co do prawidłowości zadeklarowanych danych, z uwagi na niską wartość towaru, uwidocznioną na fakturze [...] z dnia [...], Naczelnik Urzędu Celnego w T., wystąpił z wnioskiem do belgijskiej administracji celnej o dokonanie weryfikacji celnej w/w faktury w siedzibie sprzedającego.

Belgijskie organy celne, po przeprowadzeniu stosownego dochodzenia w siedzibie firmy V., nadesłały uwierzytelnione kopie dokumentów świadczących o zaniżeniu wartości celnej samochodu marki Opel.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00