Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Interpretacja indywidualna z dnia 20.04.2016, sygn. ITPP1/4512-62/16/BS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-62/16/BS

Interpretacja dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie sposobu opodatkowania biletów wstępu na salę zabaw dla dzieci oraz usług organizacji imprez okolicznościowych dla dzieci a także prawa do dokonania korekty podatku należnego oraz sposobu jego realizacji.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 18 stycznia 2016 r. (data wpływu 20 stycznia 2016 r.), uzupełnionym w dniach 5, 14 i 19 kwietnia 2016 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • sposobu opodatkowania biletów wstępu na salę zabaw dla dzieci oraz usług organizacji imprez okolicznościowych dla dzieci jest prawidłowe,
  • prawa do dokonania korekty podatku należnego oraz sposobu jego realizacji jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 stycznia 2015 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniach 5, 14 i 19 kwietnia 2016 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu opodatkowania biletów wstępu na salę zabaw dla dzieci oraz usług organizacji imprez okolicznościowych dla dzieci a także prawa do dokonania korekty podatku należnego oraz sposobu jego realizacji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe.

Od marca 2010 roku Wnioskodawca prowadzi salę zabaw dla dzieci. Działalność ta polega na udostępnianiu urządzeń i zabawek znajdujących się w obiekcie na potrzeby zabawy dzieciom w wieku do lat 10. Wyposażenie obiektu stanowią m.in. konstrukcje tzw. labirynty przeszkód z basenami wypełnionymi plastikowymi piłeczkami, trampoliny, zjeżdżalnie, jeździki, urządzenia wspinaczkowe, zabawki interaktywne i inne tego typu. W sali zabaw znajdują się również odrębnie wydzielone miejsca przeznaczone na konsumpcję przez dzieci w trakcie organizowanych zabaw okolicznościowych. W salkach w trakcie urodzin/imienin spożywane są różnego rodzaju produkty spożywcze w sprzedaży o różnych stawkach podatku w zakupie i jednocześnie dalszej sprzedaży. Są to w stawce 5% soki owocowe, prażynki, w stawce 8%: tort, popcorn, ale również i w stawce 23%: chipsy, paluszki, cukierki, wafelki, żelki. Podczas powyższych urodzin/imienin prowadzone są również często przez pracowników Wnioskodawcy zabawy animacyjne z dziećmi, organizowane są dzieciom konkursy, konkurencje sportowo-ruchowe, malowanie buzi, zamykanie dzieci w bańce mydlanej itp. Działalność wiodąca prowadzona jest na podstawie numeru PKD z 2007 roku 93.29.Z tj. pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna (odpowiednik PKD z 2004 roku o numerach 92.33.Z i 92.34.Z). Zaszła konieczność zakupu nowej kasy fiskalnej na potrzeby prowadzonej działalności, ze względu na zapełnienie danymi modułu pamięci kasy poprzedniej. W związku z tym, przy okazji wprowadzania wysokości stawek podatku dla poszczególnych towarów i usług, pojawiły się wątpliwości co do prawidłowości stosowanych do tej pory w tej działalności stawek podatku VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00