Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.06.2010, sygn. IBPBII/1/415-343/10/ŚS, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/415-343/10/ŚS

Czy wydatek poniesiony na zakup zestawu do bramy garażowej oraz zestawu do bramy wjazdowej można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa(t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 19 marca 2010r. (data wpływu do tut. Biura - 23 marca 2010r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości odliczenia tytułem ulgi rehabilitacyjnej wydatku poniesionego na zakup zestawu do bramy garażowej oraz zestawu do bramy wjazdowej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 marca 2010r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych zakresie możliwości odliczenia tytułem ulgi rehabilitacyjnej wydatku poniesionego na zakup zestawu do bramy garażowej oraz zestawu do bramy wjazdowej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest inwalidą całkowicie niezdolnym do pracy i do samodzielnej egzystencji. Wnioskodawca wskazuje, iż inwalidztwo (amputacja obu kończyn dolnych na wysokości ud) nastąpiło w wyniku wypadku komunikacyjnego w pracy. W efekcie bardzo długiej i nadal trwającej rehabilitacji wnioskodawca powoli uczy się korzystać z protez. Wnioskodawca nauczył się prowadzić samochód bez użycia nóg przystosowany do sterowania rękami. Wnioskodawca jednak w dalszym ciągu chcąc wyjechać z domu musiał korzystać z pomocy osób drugich, w szczególności z pomocy żony pracującej na zmiany oraz córki uczącej się i pracującej, ponieważ nie mógł otworzyć bramy wyjazdowej i garażu, szczególnie w zimie oraz gdy padał deszcz i podłoże jest śliskie. W związku z tym wnioskodawca zamontował bramę garażową i bramę wjazdową na posesję, sterowane pilotem. Dzięki temu jak, wskazuje wnioskodawca może regularnie wyjeżdżać na zabiegi rehabilitacyjne, itp. i nie musi angażować innych osób.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00