Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.11.2008, sygn. IBPP2/443-776/08/JJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-776/08/JJ

Jaką stawkę VAT należy zastosować dla ceny opisanej sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z prawem do pomieszczenia pomocniczego i miejsca parkingowego?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 21 sierpnia 2008r. (data wpływu 22 sierpnia 2008r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki VAT dla sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z prawem do pomieszczenia pomocniczego i miejsca parkingowego - jest nieprawidłowe

UZASADNIENIE

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca na stanowiącej jego własność nieruchomości położonej w J., gmina P., wybudował jedenaście budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w tym: dziewięć 3-kondygnacyjnych budynków jednoklatkowych 6-cio lokalowych z garażem podziemnym, jeden trzyklatkowy 3-kondygnacyjny budynek z garażem podziemnym oraz jeden czteroklatkowy 3-kondygnacyjny budynek z garażem podziemnym, a także elementy zagospodarowania terenu. Garaże podziemne we wszystkich ww. budynkach mieszkalnych będą należały do części wspólnych danego budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Ani dla poszczególnych miejsc parkingowych, ani dla całej powierzchni garażu podziemnego nie będą zakładane odrębne księgi wieczyste, jak również nie będzie ustanawiana ich odrębna własność.

W celu sprzedaży lokali w ww. budynkach mieszkalnych wielorodzinnych, Spółka ma zamiar zawierać z każdym nabywcą umowę, której wzór został przedłożony w załączeniu wniosku. Zgodnie z umową, strony - tj. Wnioskodawca oraz Kupujący - zobowiązują się do ustanowienia odrębnej własności i sprzedaży na rzecz Kupującego w stanie wolnym od wszelkich obciążeń lokalu mieszkalnego wraz z przynależnym pomieszczeniem (komórką lokatorską) oraz odpowiednim udziałem w nieruchomości wspólnej - to jest we współwłasności działek gruntu, na których usytuowane będą budynki oraz we współwłasności wszelkich części budynków i innych urządzeń, które nie będą służyły wyłącznie do użytku właścicieli lokali, liczonym na zasadach określonych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (tekst jednolity: Dz.U. z 2000 r. Nr 80 poz. 903 ze zm.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00