Wyrok NSA z dnia 15 lutego 2019 r., sygn. II OSK 768/17
Pojęcie "wprowadzania do obrotu" środków zastępczych, o którym mowa w art. 4 pkt 34 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, oznacza udostępnienie ich odpłatnie lub nieodpłatnie osobom trzecim zarówno niebędącymi ich konsumentami, jak i będącymi ich konsumentami, tj. nabywającymi je w celu własnego spożycia.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Roman Ciąglewicz Sędziowie: sędzia NSA Małgorzata Miron sędzia del. WSA Agnieszka Wilczewska - Rzepecka (spr.) Protokolant: starszy asystent sędziego Ewa Dubiel po rozpoznaniu w dniu 15 lutego 2019 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej K. M. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 17 października 2016 r. sygn. akt IV SA/GL 261/16 w sprawie ze skargi K. M. na decyzję [...] Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w [...] z dnia [...] lutego 2016 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej za wprowadzenie do obrotu środków zastępczych oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
Zaskarżonym wyrokiem z dnia 17 października 2016 r., sygn. akt IV SA/GL 261/16, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach, po rozpoznaniu skargi K. M. oddalił skargę na decyzję [...] Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w [...] z [...] lutego 2016 r., nr [...], w przedmiocie kary pieniężnej za wprowadzanie do obrotu środków zastępczych.
Skargę kasacyjną od powyższego wyroku złożyła K. M., zaskarżając go w całości, na podstawie art. 176 § 1 pkt 3 p.p.s.a. wniosła o jego uchylenie.
Zaskarżonemu wyrokowi zarzucono: 1. naruszenie przepisów postępowania mające istotny wpływ na rozstrzygnięcie sprawy tj.:
a) art. 145 § 1 pkt 1 p.p.s.a poprzez brak uchylenia wadliwej decyzji naruszającej przepisy prawa,
b) art. 137 § 1 w zw. z art. 141 § 4 p.p.s.a poprzez "brak prawidłowej narady przez Sąd orzekający oraz brak przedstawienia wywodu własnego i logicznego rozumowania przez Sąd orzekający w zakresie rozstrzygnięcia sprawy, gdzie uzasadnienie zaskarżonego wyroku sprowadza się do przepisania uzasadnień wyroków Naczelnego Sądu Administracyjnego powołanych w uzasadnieniu zaskarżonego wyroku".