Orzeczenie
Wyrok NSA z dnia 30 czerwca 2017 r., sygn. I FSK 1983/15
Firmy, które odpłatnie udostępnią samochody zatrudnionym, nie mają prawa do pełnego odliczenia podatku.
Gazeta Prawna nr 126/2017
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Maria Dożynkiewicz (sprawozdawca), Sędzia NSA Krystyna Chustecka, Sędzia WSA del. Izabela Najda-Ossowska, Protokolant Jan Jaworski, po rozpoznaniu w dniu 23 czerwca 2017 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Ministra Finansów (obecnie Szefa Krajowej Administracji Skarbowej) od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 16 lipca 2015 r. sygn. akt I SA/Po 1203/14 w sprawie ze skargi H. Sp. z o.o. w P. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 14 sierpnia 2014 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług 1) uchyla zaskarżony wyrok w całości, 2) oddala skargę 3) zasądza od H. Sp. z o.o. w P. na rzecz Szefa Krajowej Administracji Skarbowej kwotę 340 (słownie: trzysta czterdzieści) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
1. Wyrokiem z 16 lipca 2015 r., sygn. akt I SA/Po 1203/14, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu uchylił zaskarżoną przez H. Sp. z o.o. w P. (dalej zwaną: "Spółką" lub "stroną skarżącą") interpretację indywidualną Ministra Finansów z 14 sierpnia 2014 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług.
2. Z uzasadnienia powyższego wyroku wynikało, że Spółka we wniosku o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego podała, że jest czynnym podatnikiem VAT, prowadzącym działalność gospodarczą, której podstawowym przedmiotem jest m.in. sprzedaż odmian sadzeniaków ziemniaka stworzonych przez Spółkę. Spółka, posiada kilka samochodów, które wynajmuje swoim pracownikom lub osobom trzecim. Strona szczegółowo opisała procedurę i przepisy zabezpieczające ją przed wykorzystywaniem samochodów przez jej pracowników dla celów prywatnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right