Orzeczenie
Wyrok NSA z dnia 2 czerwca 2016 r., sygn. II FSK 1676/14
Przychód z odpłatnego zbycia składników majątku otrzymanych w związku z likwidacją spółki niebędącej osobą prawną, którą jest spółka jawna, jest przychodem z działalności gospodarczej.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Małgorzata Wolf-Kalamala (sprawozdawca), Sędziowie: NSA Sławomir Presnarowicz, WSA del. Marta Waksmundzka-Karasińska, Protokolant Szymon Mackiewicz, po rozpoznaniu w dniu 2 czerwca 2016 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi działającego z upoważnienia Ministra Finansów od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z dnia 19 lutego 2014 r. sygn. akt I SA/Łd 1449/13 w sprawie ze skargi J. M.-S. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi działającego z upoważnienia Ministra Finansów z dnia 27 września 2013 r. nr IPTPB1/415-439/13-2/MAP w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych oddala skargę kasacyjną
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, w spawie ze skargi A. M. o sygn. akt I SA/Łd 1391/13, wyrokiem z dnia 9 kwietnia 2014 roku uchylił interpretację Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi działającego z upoważnienia Ministra Finansów, z dnia 26 września 2013 roku, nr IPTPB1/415-434/13-2/MAP w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych.
W przedmiotowym wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego opisano następujące zdarzenie przyszłe, w którym wnioskodawczyni jest udziałowcem w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, która ma być przekształcona w spółkę jawną (osobową), zaś wnioskodawczyni zostanie jej wspólnikiem. Później jednak wnioskodawczyni zamierza wystąpić ze spółki jawnej. Wystąpienie nastąpi za wynagrodzeniem w formie niepieniężnej, w postaci następujących składników majątkowych:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right