Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 21 lutego 2014 r., sygn. II FSK 315/12

Zarzut nieistnienia obowiązku objętego tytułem wykonawczym zobowiązany może podnosić jedynie wówczas, gdy nieistnienie obowiązku jest następstwem okoliczności, które miały miejsce po wydaniu tytułu wykonawczego. W przeciwnym razie organ egzekucyjny nie mógłby rozpoznać zarzutu bez naruszenia art. 29 § 1 u.p.e.a. i że nie jest on uprawniony do badania podstawy prawnej obowiązku podlegającego egzekucji.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący - Sędzia NSA Stefan Babiarz, Sędzia NSA Tomasz Zborzyński, Sędzia WSA del. Barbara Rennert (sprawozdawca), Protokolant Justyna Nawrocka, po rozpoznaniu w dniu 21 lutego 2014 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej M. T. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku z dnia 11 października 2011 r. sygn. akt I SA/Gd 773/11 w sprawie ze skargi M. T. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w G. z dnia 13 czerwca 2011 r. nr [...] w przedmiocie postępowania egzekucyjnego oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z 11 października 2011r. (sygn. akt I SA/Gd 773/11) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku oddalił skargę M. T. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Gdańsku z 13 czerwca 2011 r. [...] wydane w przedmiocie stanowiska wierzyciela w postępowaniu egzekucyjnym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00