Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 8 maja 2012 r., sygn. II FSK 2091/10

Użyty w art. art. 1a ust. 1 pkt 3 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych zwrot "nie są i nie mogą być wykorzystywane" odnosi się do przyczyn leżących po stronie posiadającego daną nieruchomość przedsiębiorcy.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący - Sędzia NSA Stanisław Bogucki, Sędzia NSA Zbigniew Kmieciak, Sędzia WSA (del.) Stefan Kowalczyk (sprawozdawca), Protokolant Piotr Stępień, po rozpoznaniu w dniu 8 maja 2012 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej S. sp. z o.o. w G. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku z dnia 13 kwietnia 2010 r. sygn. akt I SA/Gd 13/10 w sprawie ze skargi S. sp. z o.o. w G. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w G. z dnia 29 października 2009 r. sygn. akt [...] w przedmiocie podatku od nieruchomości za 2007r. oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 13 kwietnia 2010 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku, oddalił skargę S. sp. z o.o. z siedzibą w G., na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w G. z dnia 29 października 2009 r. wydaną w przedmiocie podatku od nieruchomości za 2007 r.

Stan sprawy przedstawiał się następująco:

Decyzją z dnia 16 lutego 2009 r. Prezydent Miasta T. określił skarżącej wysokość zobowiązania w podatku od nieruchomości za 2007 r, stanowiącej trzykondygnacyjny budynek hali magazynowej oraz budowlę w postaci podjazdu do wysokości pierwszego piętra.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00