Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok NSA z dnia 12 listopada 2009 r., sygn. I OSK 388/09

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Anna Łuczaj Sędziowie NSA Anna Łukaszewska-Macioch (spr.) del. WSA Monika Nowicka Protokolant Michał Zawadzki po rozpoznaniu w dniu 12 listopada 2009r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Komendanta Powiatowego Policji w R. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie z dnia 11 grudnia 2008 r. sygn. akt III SA/Lu 254/08 w sprawie ze skargi T. K. na decyzję Komendanta Powiatowego Policji w R. z dnia [...] stycznia 2008 r. nr [...] w przedmiocie opinii służbowej za okres: 31 lipca 2007 r. - 30 września 2007 r. oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie wyrokiem z dnia 11 grudnia 2008r. sygn. akt III SA/Lu 254/08 w sprawie ze skargi T. K. na decyzję Komendanta Powiatowego Policji w R. z dnia [...] stycznia 2008 r. nr [...] w przedmiocie opinii służbowej za okres [...] lipca 2007 r. - [...] września 2007r. uchylił zaskarżoną decyzję i stwierdził, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana w całości.

W uzasadnieniu wyroku Sąd podał, że Komendant Komisariatu Policji w D. wydał w dniu [...] października 2007r. opinię służbową w stosunku do komisarza T. K., obejmującą okres służby od [...] lipca 2007 r. do dnia [...] września 2007 r. sporządzając ją na urzędowym formularzu i zawierając ocenę opisową. Organ ocenił m.in. dyspozycyjność skarżącego oraz stopień realizacji przez niego zadań i czynności jako "poniżej wymagań", a we wnioskach końcowych stwierdził, że skarżący jest nieprzydatny na zajmowanym stanowisku służbowym, a w związku z drugą opinią służbową o niewywiazywaniu się z obowiązków służbowych, może zostać przeniesiony na niższe stanowisko służbowe.

T. K. otrzymał opinię w dniu [...] października 2007 r. i stosownie do pouczenia złożył od niej odwołanie w dniu [...] października 2007 r.

Komendant Powiatowy Policji w R. decyzją z dnia [...] listopada 2007 r. uchylił w całości zaskarżoną opinię służbową i przekazał organowi wydającemu opinię, celem sporządzenia nowej opinii.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00