Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 3 kwietnia 2008 r., sygn. II OSK 1930/07

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Zygmunt Niewiadomski Sędziowie NSA Maria Czapska - Górnikiewicz (spr.) NSA Anna Żak Protokolant Anna Wieczorek po rozpoznaniu w dniu 3 kwietnia 2008 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Z, M, od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 6 września 2007 r. sygn. akt III SA/Wr 95/07 w sprawie ze skargi Z, M, na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w W, z dnia [...] nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem z dnia 6 września 2007 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu oddalił skargę wniesioną przez Z. M. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w W. z dnia [...] utrzymującą w mocy decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w W. z dnia [...] o braku podstaw do stwierdzenia u Z. M. choroby zawodowej - przewlekłej choroby narządu ruchu wywołanej sposobem wykonywania pracy (poz. [...]).

W uzasadnieniu powyższego wyroku Wojewódzki Sąd Administracyjny wskazał, iż organ administracji w uzasadnieniu kontrolowanej decyzji ustalił, że Z. M., urodzony w dniu [...], pracował od [...] grudnia 1995 r. do [...] marca 2000 r. jako monter nawierzchni [...] w [...] Zakładzie Infrastruktury w W..

Skarżący po zgłoszeniu podejrzenia choroby zawodowej był badany w [...] Ośrodku Medycyny Pracy w W., który w dniu [...] wydał orzeczenie lekarskie, gdzie stwierdzono, że u badanego rozpoznano zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lędźwiowego, centralną przepuklinę jądra miażdżystego, [...] z prawostronną rwą kulszową. Z nadesłanej charakterystyki pracy wynikało, że wykonywał on ciężką pracę fizyczną w zmiennych warunkach atmosferycznych, przez 5 lat. W konkluzji orzeczenia lekarskiego stwierdzono, że brak jest podstaw do rozpoznania u Z. M. choroby zawodowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00