Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 10 grudnia 2008 r., sygn. II OSK 1562/07

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Wiesław Kisiel /spr./ Sędziowie sędzia NSA Krystyna Borkowska sędzia NSA Zygmunt Zgierski Protokolant Marcin Sikorski po rozpoznaniu w dniu 10 grudnia 2008 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej D. J. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie z dnia 5 grudnia 2006 r., sygn. akt II SA/Ol 73/06 w sprawie ze skargi D. J. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Olsztynie z dnia [...] listopada 2005 r., nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie wyrokiem z dnia 5 grudnia 2006 r., II SA/Ol 73/06 oddalił skargę D. J. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Olsztynie z dnia [...] listopada 2005 r., nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy.

W uzasadnieniu Sąd podał następujący stan faktyczny i prawny:

1. Wójt Gminy S., po rozpatrzeniu wniosku D. J., decyzją z dnia [...] maja 2005, nr [...] znak: [...] ustalił warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego, wolnostojącego z garażem na działce nr [...], obręb D..

2. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Olsztynie, po rozpatrzeniu odwołania I. Z., decyzją z dnia [..] listopada 2005 r. nr [...] uchyliło w całości decyzję organu I instancji z dnia [...] maja 2005 r. i przekazało sprawę temu organowi do ponownego rozpatrzenia.

Określenie w decyzji organu I instancji maksymalnej wysokości zabudowy do 9 m jest niezasadne. D. J. nie określił tej wysokości w swym wniosku. Wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej lub dolnej krawędzi okapu na obszarze analizowanym wynosi ok. 4 m.

Kąt nachylenia połaci dachowej określono w granicach od 35o do 45o, natomiast w części tekstowej analizy brak w tym zakresie ustaleń, a z części graficznej wynika, iż kąt ów wynosi 45o.

W analizie brak danych dotyczących kierunku kalenicy do osi drogi,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00