Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 29 stycznia 2008 r., sygn. I FSK 175/07

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Marek Kołaczek, Sędzia NSA Maria Dożynkiewicz, Sędzia del. WSA Tomasz Kolanowski (sprawozdawca), Protokolant Iwona Wtulich, po rozpoznaniu w dniu 29 stycznia 2008 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej J.J. Spółki z o.o. z w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 8 listopada 2006 r. sygn. akt III SA/Wa 2479/06 w sprawie ze skargi J.J. Spółki z o.o. z w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia 31 maja 2006 r. nr [...] w przedmiocie określenia prawidłowej wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem z dnia 8 listopada 2006 r. sygn. akt III SA/Wa 2479/06 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę J. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia 31 maja 2006 r. w przedmiocie określenia skarżącej prawidłowej wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług.

Podstawą rozstrzygnięcia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie był następujący stan faktyczny:

Decyzją z dnia 21 marca 2006 r. Naczelnik Urzędu Celnego w W. określił J. Spółce z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w W. - zwanej w dalszej części "Spółką", prawidłową wysokość zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług w odniesieniu do towarów objętych zgłoszeniem celnym SAD E13 nr 140100/01/002238 z dnia 16 listopada 1999 r.

W uzasadnieniu decyzji organ pierwszej instancji wskazał, że Spółka w 1999 r. dokonywała importu leków, a dokonując zgłoszenia celnego podawała ich wartość obliczoną wg cen zakupów podawanych w fakturach dostawcy (bez obniżania ceny o należne rabaty). Wg tak obliczonej wartości celnej Spółka obliczała i uiszczała podatek należny z tytułu importu towarów. W wyniku przeprowadzonej w Spółce kontroli zakwestionowano prawidłowość podanej wartości celnej leków zgłoszonych do procedury dopuszczenia do obrotu i decyzją z dnia 15 listopada 2002 r. uznano zgłoszenia celne złożone w 1999 r. za nieprawidłowe w części określenia wartości celnej towaru. Od decyzji tej Spółka nie wniosła odwołania i stała się ona ostateczna. Konsekwencją powyższego było wszczęcie postępowania kontrolnego (a następnie podatkowego) dotyczącego rozliczeń podatku od towarów i usług wynikającego z poszczególnych zgłoszeń celnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00