Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 29 stycznia 2008 r., sygn. I FSK 128/07

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Marek Kołaczek (sprawozdawca), Sędzia NSA Maria Dożynkiewicz, Sędzia del. WSA Tomasz Kolanowski, Protokolant Iwona Wtulich, po rozpoznaniu w dniu 29 stycznia 2008 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej J.J. Spółki z o.o. z w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 20 listopada 2006 r. sygn. akt III SA/Wa 2499/06 w sprawie ze J.J. Spółki z o.o. z w W. na decyzje Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia 6 czerwca 2006 r. nr [...] w przedmiocie określenia prawidłowej wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi kasacyjnej J. P. sp. z o.o jest wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 20 listopada 2006 r., sygn. akt III SA/Wa 2499/06, mocą którego oddalono skargi tej spółki na pięć decyzji Dyrektora Izby Celnej w W. w przedmiocie określenia prawidłowej wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług.

Zaskarżonymi decyzjami z dnia 6 czerwca 2006 r. Dyrektor Izby Celnej w W., po rozpatrzeniu odwołań Spółki, utrzymał w mocy pięć decyzji Naczelnika Urzędu Celnego w W (cztery decyzje z dnia 10 czerwca 2005 r. i jedna decyzja z dnia 6 czerwca 2005 r.).

Jak wynika z akt sprawy, Spółka błędnie określiła w zgłoszeniach celnych wartość celną dopuszczonych do obrotu towarów importowanych - farmaceutyków, co musiało skutkować, po ustaleniu właściwej wartości, określeniem wysokości należnego podatku od towarów i usług. Konsekwencją określenia wartości celnej w drodze decyzji ostatecznych było określenie prawidłowej kwoty podatku wynikającej z poszczególnych zgłoszeń celnych objętych wymienionymi wyżej decyzjami.

W odwołaniach od tych decyzji Spółka zarzuciła naruszenie:

- art. 7 Konstytucji RP oraz art. 120 Ordynacji podatkowej w rezultacie zastosowania art. 11 ust. 2 oraz art. 11c ust. 2 i 4 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50, ze zm.), zwanej dalej w skrócie "ustawą o VAT z 1993 r.", mimo nieobowiązywania tego przepisu w dacie wydania decyzji,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00