Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 20 czerwca 2006 r., sygn. II OSK 977/05

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Jerzy Bujko Sędziowie Barbara Adamiak Anna Łuczaj /spr./ Protokolant Agnieszka Majewska po rozpoznaniu w dniu 20 czerwca 2006 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej K. G. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 27 kwietnia 2005 r. sygn. akt 3 II SA/Wr 1087/03 w sprawie ze skargi K. G. na decyzję Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu z dnia [...] kwietnia 2003 r. nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem z dnia 27 kwietnia 2005 roku, sygn. akt 3 II SA/Wr 1087/03 Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu oddalił skargę K. G. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu z dnia [...] kwietnia 2003 roku Nr [...] w przedmiocie braku podstaw do stwierdzenia chorób zawodowych.

Uzasadniając powyższe orzeczenie Sąd I instancji wskazał, że decyzją z dnia 16 kwietnia 2003 roku Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny we Wrocławiu utrzymał w mocy rozstrzygnięcie organu I instancji, którym odmówiono stwierdzenia u K. G. chorób zawodowych określonych w pozycji 12 i 13 wykazu stanowiącego załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 listopada 1983 roku w sprawie chorób zawodowych.

Organ I instancji ustalił, że K. G. pracę zawodową rozpoczął w 1966 roku i pracował kolejno jako monter, traktorzysta - mechanik, a od 1977 roku jako kierowca w różnych zakładach. Od 1985 roku do 2001 roku był zatrudniony we [...] Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego SA w charakterze kierowcy samochodu ciężarowego powyżej 3,5 t i mechanika samochodowego. K. G. był kierowcą samochodu ciężarowego Jelcz z zestawem niskopodwoziowym przystosowanego do przewozu sprzętu typu: ładowarki, koparki, spycharki. Od 1995 roku przewoził sprzęt budowlany i kontenerowy. Zestaw niskopodwoziowy wyposażony był w ręcznie zakładane podczas załadunku i rozładunku pomosty najazdowe, która to czynność wymagała dużego wysiłku fizycznego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00