Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 20 stycznia 2006 r., sygn. I OSK 766/05

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Izabella Kulig - Maciszewska, Sędziowie NSA Jan Paweł Tarno (spr.), Zygmunt Zgierski, Protokolant Justyna Nawrocka, po rozpoznaniu w dniu 20 stycznia 2006 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej C. P. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z dnia 31 marca 2005 r. sygn. akt III SA/Łd 68/05 w sprawie ze skargi C. P. na decyzję Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Łodzi z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie przyznania świadczeń pieniężnych w związku ze zwolnieniem ze służby 1. uchyla zaskarżony wyrok oraz decyzję Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Łodzi z dnia [...] nr [...] i poprzedzającą ją decyzję Dyrektora Aresztu Śledczego w [...] z dnia [...] nr [...]; 2. zasądza od Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Łodzi na rzecz C. P. kwotę 180 (sto osiemdziesiąt złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi wyrokiem z dnia 31 marca 2005 r., sygn. akt III SA/Łd 68/05 oddalił skargę C. P. na decyzję Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Łodzi z [...], nr [...] w przedmiocie przyznania świadczeń pieniężnych w związku ze zwolnieniem ze służby.

W uzasadnieniu swego orzeczenia Sąd stwierdził, że ustawa z dnia 26 kwietnia 1996 roku o Służbie Więziennej (Dz. U. nr 207 z 2002 r., poz. 1761 ze zm.) w pełni reguluje stosunek służbowy funkcjonariuszy Służby Więziennej i odsyła do uregulowań kodeksu pracy jedynie w art. 77, w kwestii nie dotyczącej przedmiotu niniejszej sprawy. Czas wykonywania obowiązków służbowych funkcjonariuszy Służby Więziennej został uregulowany art. 32 ust. l ustawy o Służbie Więziennej oraz zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 5 września 1997 roku w sprawie zasad ustalania rozkładu czasu służby funkcjonariuszy Służby Więziennej (Dz. Urz. Min. Spr. z 1997 r. nr 4, poz. 39) wydanym na podstawie art. 32 ust. 2 ustawy o Służbie Więziennej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00