Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 31 stycznia 2006 r., sygn. I OSK 810/05

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Barbara Adamiak, Sędziowie NSA Krystyna Borkowska, Anna Łuczaj (spr.), Protokolant Tomasz Zieliński, po rozpoznaniu w dniu 31 stycznia 2006r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej M. K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 18 stycznia 2005r. sygn. akt II SA 2751/03 w sprawie ze skargi M. K. na decyzję Komendanta Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu z dnia [...] nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary dyscyplinarnej oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem z dnia 18 stycznia 2005 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę M. K. na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu z dnia [...] nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary dyscyplinarnej.

W uzasadnieniu wyroku Sąd I instancji wskazał, że powyższym orzeczeniem Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu utrzymał w mocy orzeczenie Komendanta Miejskiego Policji w [...] z dnia [...], którym to rozstrzygnięciem, wydanym na podstawie § 24 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 19 grudnia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu udzielania wyróżnień oraz przeprowadzania postępowania dyscyplinarnego w stosunku do policjantów (Dz.U. z 1998 r., Nr 4, poz. 14), wymierzono asp. M. K. karę dyscyplinarną wydalenia ze służby za to, że w dniu 1 grudnia 2002 r. w [...], wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości, pełnił służbę dyżurnego jednostki w Komisariacie Policji I w [...] w stanie nietrzeźwości. Uzasadniając podjęte rozstrzygnięcie organ podał, iż badania policjanta przeprowadzone przy użyciu alkomatu wykazały w godzinach 1815 i 1843 odpowiednio 1,53 oraz 1,54 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Przesłuchany w charakterze obwinionego asp. M. K. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że alkohol spożywał przed podjęciem służby; przystępując do służby czuł się dobrze i nie zdawał sobie sprawy z faktycznego stanu nietrzeźwości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00