Wyrok NSA z dnia 25 maja 2006 r., sygn. II GSK 37/06
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Małgorzata Korycińska, Sędziowie NSA Jan Grabowski, Stanisław Biernat (spr.), Protokolant Karolina Mamcarz, po rozpoznaniu w dniu 25 maja 2006 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej P. S.A. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 4 października 2005 r. sygn. akt VI SA/Wa 781/05 w sprawie ze skargi P. S.A. w W. na decyzję Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty z dnia 21 lutego 2005 r. Nr [...] w przedmiocie usług telekomunikacyjnych 1. uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie 2. zasądza od Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej na rzecz skarżącego P. S.A. w W. kwotę 280 zł. (dwustu osiemdziesięciu zł) tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego
Uzasadnienie
Wyrokiem z 4 października 2005 r. (VI SA/Wa 781/05) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, po rozpoznaniu sprawy ze skargi P. S.A. (dalej: skarżący) na decyzję Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (dalej Prezes URTiP) z 21 lutego 2005 r. (nr ...) w przedmiocie zawieszenia uprawnień abonentów do przeniesienia przydzielonego im numeru przy zmianie operatora, skargę oddalił.
Z akt sprawy wynika, że w dniu 6 września 2004 r. skarżący złożył do Prezesa URTiP wniosek o zawieszenie w całości, na podstawie art. 74 ust. 2 ustawy z 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. Nr 171, poz. 1080 ze zm.), dalej pr. tel., wykonywania przez skarżącego obowiązku realizacji uprawnień abonentów przyłączonych do stacjonarnej oraz ruchomej publicznej sieci telefonicznej eksploatowanej przez skarżącego, a opartych na art. 71 pr. tel. Uprawnienia te dotyczą zachowania numerów przydzielonych abonentom w razie zmiany operatora sieci telekomunikacyjnej. W uzasadnieniu powyższego wniosku skarżący wskazał, że nie istnieją techniczne i organizacyjne możliwości realizacji obowiązku, o którym mowa w art. 71 pr. tel., do czasu wypracowania przez Prezesa URTiP oraz innych zainteresowanych operatorów warunków realizacji przenoszenia numerów oraz wydania rozporządzenia na podstawie delegacji ustawowej zawartej w art. 73 pr. tel.