Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 12 padziernika 2006 r., sygn. II GSK 400/05

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Jan Grabowski Sędziowie NSA Stanisław Biernat (spr.) Jan Kacprzak Protokolant Monika Majak po rozpoznaniu w dniu 12 października 2006 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej [A...] Spółki z o.o. w K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 21 kwietnia 2005 r. sygn. akt VI SA/Wa 109/04 w sprawie ze skargi [A...] Spółki z o.o. w K. na decyzję Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 2 grudnia 2003 r. nr [...] w przedmiocie koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę [A...] Sp. z o.o., zwanej dalej: skarżącą, na decyzję Przewodniczącej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (dalej: KRRiT) z 2 grudnia 2003 r., nr [...] w przedmiocie odmowy udzielenia koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego.

Wyrok zapadł w następującym stanie sprawy. Po ukazaniu się w prasie w dniu 24 lipca 2001 r. ogłoszenia Przewodniczącego KRRiT o możliwości rozpowszechniania programów radiowych skarżąca złożyła wniosek o koncesję. W załączniku do wniosku wskazała, że prowadziła działalność w środkach masowego przekazu na podstawie udzielonej koncesji Nr [...].

Uchwałą nr [...] z 17 stycznia 2002 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła na podstawie art. 9 ust. 1 w zw. z art. 33 ust. 3 oraz art. 37 ust. 1 - 3 a ustawy z 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz.U. z 2001 r. Nr 101, poz. 1114) zwanej dalej ustawą, o udzieleniu koncesji dla ubiegającej się o nią [A...] Sp. z o.o.

Pismem z 8 stycznia 2002 r. zastępca Dyrektora Generalnego stowarzyszenia ZAiKS poinformował KRRiT, że skarżąca nie wywiązuje się ze zobowiązań wobec twórców, wynikających z przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, tzn. nie płaci wynagrodzeń autorskich twórcom za nadawanie ich utworów. Na potwierdzenie tych zarzutów ZAiKS przedłożył nakaz zapłaty z 1995 r., a także dwa prawomocne wyroki sądowe z 2001 i 2002 r., zasądzające od skarżącej spółki należności pieniężne na rzecz stowarzyszenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00