Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 22 lutego 2005 r., sygn. OSK 1102/04

 

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Elżbieta Stebnicka (spr.), Sędziowie NSA Henryk Ożóg, Zygmunt Niewiadomski, Protokolant Katarzyna Baran, po rozpoznaniu w 8 lutego 2005 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Bogusława M. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 19 marca 2004 r. sygn. akt II SA 4256/03 w sprawie ze skargi Bogusława M. na decyzję Ministra Obrony Narodowej z dnia 26 listopada 1999 r., (...) w przedmiocie wypowiedzenia stosunku służbowego zawodowej służby wojskowej oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wojewódzki sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 19 marca 2004 r. oddalił skargę Bogusława M. na decyzję Ministra Obrony Narodowej w sprawie wypowiedzenia stosunku służbowego - zawodowej służby wojskowej z powodu niewyrażenia pisemnej zgody na wyznaczenie na niższe stanowisko służbowe.

W uzasadnieniu wyroku Wojewódzki Sąd Administracyjny podał, że przepis art. 78 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 30 czerwca 1970 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych /Dz.U. 1997 nr 10 poz. 55 ze zm./ stanowi, że wypowiedzenie stosunku służbowego przez właściwy organ wojskowy, może nastąpić w przypadku, o którym mowa w art. 36 ust. 6. Przepis art. 36 ust. 6 ustawy natomiast stanowi, że żołnierzowi zawodowemu w służbie stałej, który nie wyrazi pisemnej zgody na wyznaczenie na niższe stanowisko służbowe, gdy zlikwidowano zajmowane przez niego stanowisko służbowe, można wypowiedzieć stosunek służbowy zawodowej służby wojskowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00