Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 3 listopada 2005 r., sygn. II OSK 152/05

Uchwalając miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, rada miejska miała prawo wprowadzić ograniczenie powierzchni, która będzie przeznaczona na działalność polegającą na sprzedaży. Wynika to z uprawnień samorządu do przeznaczania określonych terenów pod konkretne funkcje.

 

Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu w dniu 3 listopada 2005 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego "W." Sp. z o.o. w Ch. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie z dnia 26 października 2004 r. II SA/Lu 394/04 w sprawie ze skargi Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego "W." Sp. z o.o. w Ch. na uchwałę Rady Miejskiej w Ch. z dnia 28 grudnia 2001 r. (...) w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - oddala skargę kasacyjną.


UZASADNIENIE

Wyrokiem z dnia 26 października 2004 r., II SA/Lu 394/04 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie oddalił skargę Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego "W." Sp. z o.o. w Ch. na uchwałę Rady Miejskiej w Ch. z dnia 28 grudnia 2001 r., (...). Uchwałą powyższą został zatwierdzony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Ch. W par. 6 ust. 2 powyższej uchwały Rada Miejska zastrzegła, że dla projektowanych na obszarze objętym planem obiektów handlowych ustala się ograniczenie powierzchni sprzedaży do 800 m2.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00