Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 6 kwietnia 2001 r., sygn. I SA 1876/00

Naruszenie przez Uczelnię wynikającego z regulaminu przyjęć kandydatów na pierwszy rok studiów obowiązku zapewnienia w czasie egzaminu równych praw wszystkim kandydatom powoduje, że decyzje odmawiające przyjęcia skarżącej na studia zostały wydane z naruszeniem prawa, które miało mieć wpływ na wynik sprawy.

 

Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu sprawy ze skargi Dominiki A. na decyzję Rektora Szkoły Głównej Handlowej w W. z 7.08.2000 r. (...) w przedmiocie odmowy przyjęcia na studia - uchyla zaskarżoną decyzję.


UZASADNIENIE

Rektor Szkoły Głównej Handlowej w W. decyzją z 7.08.2000 r. utrzymał w mocy decyzję Komisji Rekrutacyjnej z 7.07.2000 r. o odmowie przyjęcia Dominiki A. na I rok studiów w SGH w W.

W uzasadnieniu decyzji organ odwoławczy podniósł, że przedmiotem zaskarżenia decyzji Komisji Rekrutacyjnej dla Studiów Dziennych z 7.07.2000 r. było ustalenie listy studentów przyjętych na studia w SGH w roku akademickim 2000/01. Dominika A. nie zgodziła się z decyzją o nieprzyjęciu jej na studia i złożyła od niej odwołanie. Zgodnie z par. 25 i par. 26 Regulaminu Przyjęć zostało ono rozpatrzone przez Komisję Odwoławczą. Po wnikliwym przeanalizowaniu wniosków i zarzutów podniesionych w odwołaniu stwierdzono, iż decyzja Komisji Rekrutacyjnej jest prawidłowa gdyż, zainteresowana nie osiągnęła w postępowaniu kwalifikacyjnym minimum punktów, co było warunkiem koniecznym do przyjęcia na studia w roku akademickim 2000/01. Potwierdzając zawarte zarzuty w odwołaniu o fakcie zakazu używania określonych pomocy podręcznych, należy stwierdzić, iż wobec konstrukcji pytań jak również oczekiwanych w czasie sprawdzianu z matematyki odpowiedzi - użycie kalkulatora nie ułatwiało w znaczący sposób rozwiązania zadań, jest to zatem okoliczność, która nie mogła mieć i nie miała wpływu na ostateczny rezultat sprawdzianu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00