Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 4 grudnia 1984 r., sygn. SA/Lu 566/84

Wyczerpanie toku instancji, jako warunek dopuszczalności skargi do sądu administracyjnego /art. 198 Kpa/, zachodzi także wówczas, gdy odwołanie od decyzji organu I instancji - w sprawie dotyczącej nakazu naprawy budynku stanowiącego współwłasność - złożył tylko jeden współwłaściciel, skargę do sądu administracyjnego natomiast skierował inny współwłaściciel, który się nie odwoływał.

 

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił na podstawie art. 207 par. 5 Kpa skargę Leokadii i Ryszarda małżonków P. na decyzję Głównego Architekta Wojewódzkiego w Chełmie z dnia 15 sierpnia 1984 r. w przedmiocie nakazania remontu budynku mieszkalnego.


UZASADNIENIE

Prezydent Miasta Ch. decyzją z dnia 24 kwietnia 1984 r. nakazał Helenie C. oraz Leokadii i Ryszardowi małżonkom P. wykonanie remontu zabezpieczającego budynku mieszkalnego nr 14 przy ul. Cz. K. w Ch., polegającego na naprawie pokrycia dachowego, wymianie spróchniałych elementów ścian zewnętrznych w części pod oknami i podstemplowaniu ugiętych belek stropowych. Jako podstawę prawną decyzji wskazał art. 43, 46 i 54 ustawy z dnia 24 października 1974 r. - Prawo budowlane /Dz.U. nr 38 poz. 229/ oraz par. 34 i 35 rozporządzenia Ministra Gospodarki Terenowej i Ochrony Środowiska z dnia 20 lutego 1975 r. w sprawie nadzoru urbanistyczno-budowlanego /Dz.U. nr 8 poz. 48/. W uzasadnieniu decyzji podano, że oględziny budynku wykazały jego zły stan techniczny i w celu uchronienia go przed dalszym niszczeniem oraz poprawy warunków mieszkaniowych należało orzec, jak w osnowie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00