Artykuł
Jakie przepisy należy stosować do pracowników korzystających 2 stycznia 2016 r. z urlopów związanych z rodzicielstwem
2 stycznia 2016 r. wejdzie w życie nowelizacja Kodeksu pracy dotycząca urlopów związanych z rodzicielstwem. Pracownik korzystający w tym dniu np. z pierwszej części urlopu rodzicielskiego będzie mógł wnioskować o kolejną część tego urlopu przypadającą bezpośrednio po części trwającej w dniu wejścia w życie ustawy. Pracownik będzie mógł także wnioskować o udzielenie urlopu rodzicielskiego w wymiarze do 16 tygodni bez zachowania zasady bezpośredniości.
Przepisy przejściowe dotyczące zmian w urlopach związanych z rodzicielstwem regulują sytuację pracowników, którzy w tym dniu będą korzystać z:
● dodatkowego urlopu macierzyńskiego albo jego części,
● dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego albo jego części,
● urlopu rodzicielskiego albo jego części,
● części urlopu wychowawczego,
● obniżenia wymiaru czasu pracy w okresie, w którym można korzystać z urlopu wychowawczego.
Składanie wniosków
Do pracownika korzystającego 2 stycznia 2016 r. z dodatkowego urlopu macierzyńskiego lub jego części albo dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego lub jego części będą stosowane, w zakresie tych urlopów, przepisy obecnie obowiązujące. Dotyczy to także terminów na składanie wniosku o udzielenie drugiej części dodatkowego urlopu macierzyńskiego albo drugiej części dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right