108 rad, jak uniknąć błędów w sp. z o.o i P.S.A. Nowa publikacja w INFORLEX
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.) i prosta spółka akcyjna (P.S.A.) to jedne z najpopularniejszych i najatrakcyjniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej, które zapewniają ochronę majątku wspólników w przypadku niepowodzenia biznesowego. Niestety, w praktyce zdarzają się sytuacje, w których dochodzi do nieprawidłowości w funkcjonowaniu spółki kapitałowej. Jak wówczas uniknąć błędów?
Publikacja „108 rad, jak uniknąć błędów w sp. z o.o. i P.S.A.” to praktyczny przewodnik dla przedsiębiorców i osób zarządzających spółkami kapitałowymi.
Autorzy poradnika oferują zestaw 108 praktycznych porad, które pomogą uniknąć najczęściej popełnianych błędów w codziennej działalności spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz prostej spółki akcyjnej. Obejmuje to zarówno aspekty związane z formalnościami przy zakładaniu spółki, jak i zarządzaniem, księgowością, odpowiedzialnością wspólników oraz działaniami zgodnymi z obowiązującym prawem. Książka dostarcza wskazówek, które mogą zapobiec potencjalnym problemom i wesprzeć przedsiębiorców w efektywnym prowadzeniu biznesu.
Poradnik zawiera również wzory najważniejszych dokumentów wykorzystywanych w działalności spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz prostej spółki akcyjnej, co ułatwia przygotowanie niezbędnej dokumentacji i zapewnia zgodność z przepisami prawa. Dzięki temu zyskasz nie tylko wiedzę teoretyczną, lecz także gotowe narzędzia do skutecznego zarządzania spółką.
Z poradnika „108 rad, jak uniknąć błędów w sp. z o.o. i P.S.A.” dowiesz się m.in. :
- Jakie negatywne skutki wiążą się z błędami przy zawieraniu różnych umów?
- Dlaczego rejestracja jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest niekorzystna?
- Kiedy dochodzi do nieprawidłowej reprezentacji spółki?
- Jak prawidłowo zwołać zgromadzenie wspólników?
- Kiedy nie można wypłacać dywidendy w prostej spółce akcyjnej?
- Dlaczego zawarcie umowy o pracę z dominującym wspólnikiem jest niekorzystne?
- Jakie konsekwencje ponosi wspólnik wydający środki spółki na prywatne potrzeby?
- Czy obowiązkowe ubezpieczenie OC biur rachunkowych zawsze zabezpiecza ryzyko spółki?
- Kiedy używanie domeny internetowej może wprowadzać w błąd?
Poradnik dostarczy potrzebnych, aktualnych i uporządkowanych informacji zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom odpowiedzialnym za rozliczenia podatkowe i finansowe w firmach – specjalistom z biur rachunkowych, księgowym i głównym księgowym.
ZAPRASZAMY DO LEKTURY!!!