Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 10 sierpnia 2023 r., sygn. III SA/Wa 614/23

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Agnieszka Baran (sprawozdawca), Sędziowie sędzia WSA Jacek Kaute, asesor WSA Piotr Wróbel, Protokolant referent stażysta Klaudia Staręga, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 sierpnia 2023 r. sprawy ze skargi F. S.A. z siedzibą w W. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 10 stycznia 2023 r. nr 0114-KDIP2-1.4010.235.2022.1.KW w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych 1) uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną, 2) zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz F. S.A. z siedzibą w W. kwotę 697 zł (słownie: sześćset dziewięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Skarżąca F. S.A. w W. (dalej także jako: "spółka" lub "skarżąca"), wnioskiem z 5 grudnia 2022 r. zwróciła się o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie dotyczącym tzw. Ulgi na robotyzację.

Przedstawiając opis stanu faktycznego sprawy spółka wyjaśniła, że przeważającym przedmiotem jej działalności jest produkcja farb, lakierów i podobnych powłok, farb drukarskich i mas uszczelniających.

Dalej we wniosku zostało wyjaśnione, że w związku z rozwojem prowadzonej działalności, spółka zrealizowała inwestycję polegającą na budowie centrum logistycznego, którego celem jest magazynowanie w obrębie jednego obiektu większej ilości wyrobów gotowych, a także zwiększenie liczby dziennie wysyłanych wyrobów. Centrum logistyczne, ze względu na dużą powierzchnię magazynową ma na celu zachowanie pełnej przepustowości w zaopatrywaniu rynku w produkty Spółki, oraz umożliwienie zoptymalizowania i rozłożenia w czasie procesu produkcji. Spełnienie powyższych celów będzie możliwe, m.in. dzięki założeniu, że zorganizowana przez Spółkę przestrzeń zostanie zautomatyzowana. W celu wyposażenia obiektu Spółka zawarła z podmiotem zewnętrznym umowę o usługi automatyzacji, w oparciu o którą nabyła kolejno automatyczne pojazdy wózkowe (dalej jako: "Wózki Automatyczne") wraz z oprogramowaniem, urządzeniami systemowymi, które producent dostarczył i wdrożył u Spółki. Projekt obejmuje automatyzację części zadań transportowych w centrum logistycznym, które zajmuje się dystrybucją i magazynowaniem gotowych produktów, takich jak farby, lakiery czy rozpuszczalniki. Wdrożenie opisywanych rozwiązań służy automatyzacji transportu palet z wyrobami przygotowanymi pod wysyłkę, przekazywanych z automatycznych gniazd owijania i etykietowania, które poprzedzają proces transportu palet zlokalizowanych w strefie regałowej do strefy dokowej - wysyłkowej. Aktualnie, Spółka dokonała zakupu systemu automatycznego transportu z 7 sztukami Wózków Automatycznych, ale liczba ta może ulec zwiększeniu w zależności od potrzeb Spółki w przyszłości. Wózki Automatyczne, nabywane przez Spółkę są pojazdami zautomatyzowanymi, obsługiwanymi za pomocą inteligentnego oprogramowania. W ramach realizowanego Projektu, Spółka wraz z Wózkami Automatycznymi nabyła oprogramowanie, które umożliwia integrację systemu zarządzania magazynem, urządzeń peryferyjnych i floty Wózków Automatycznych (dalej jako: Oprogramowanie). Pakiet Oprogramowania zarządza zautomatyzowanymi operacjami i zapewnia, że flota Wózków Automatycznych realizuje zlecenia transportowe. Oprogramowanie to działa samodzielnie lub jako warstwa komunikacyjna z systemami zarządzania magazynem i systemami produkcyjnymi. Dzięki korelacji Wózków Automatycznych i Oprogramowania, Wózki te są automatycznie sterowane. Wózki jakie nabyła Spółka są fabrycznie nowe, zakupione od producenta i zostały wprowadzone do Klasyfikacji Środków Trwałych (rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 3 października 2016 r w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych (KŚT)) pod symbolem 489 jako Roboty. Ponadto, w ramach Projektu Spółka nabyła także urządzenia peryferyjne względem Wózków Automatycznych, takie jak reflektory nawigacyjne, rozdzielnicę l/O oraz stacje ładowania automatycznego. System zarządzający Wózkami Automatycznymi jest także sprzężony z Systemem wewnętrznym do zarządzania przedsiębiorstwem jaki został implementowany u Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00