Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 30 stycznia 2024 r., sygn. II SA/Wr 442/23

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Olga Białek (spr.), Sędziowie: Sędzia WSA Adam Habuda, Asesor WSA Malwina Jaworska - Wołyniak, po rozpoznaniu w Wydziale II w trybie uproszczonym na posiedzeniu niejawnym w dniu 30 stycznia 2024 r. sprawy ze skargi E. Z. na postanowienie Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego we Wrocławiu z dnia 6 czerwca 2023 r. nr 476/2023 w przedmiocie wstrzymania prowadzenia budowy budynku hali magazynowo -produkcyjnej wraz z częścią socjalno-biurową oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Zaskarżonym postanowieniem Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego we Wrocławiu (dalej DWINB) utrzymał w mocy postanowienie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Trzebnicy (dalej PINB) z dnia 10 marca 2023 r., nr 117/2023, wstrzymujące prowadzenie budowy budynku hali magazynowo-produkcyjnej wraz z częścią socjalno-biurową (oznaczonego na załączniku graficznym do protokołu z dnia 18 sierpnia 2022 r. jako obiekt nr 1), położonego na działce nr [...], obręb W. oraz informujące o możliwości złożenia wniosku o legalizację ww. budynku.

Z uzasadnienia opisanego postanowienia wynika, że PINB, w związku z informacjami o uciążliwościach w postaci nadmiernego hałasu i wywiewu związków chemicznych z malarni proszkowej generowanych na działce stanowiącej własność E. Z. (dalej także jako skarżąca) znajdującej się w W. przy ul. [...], przeprowadził w dniu 18 sierpnia 2022 r. czynności kontrolne z udziałem pełnomocnika skarżącej – Z. Z. Podczas oględzin stwierdzono, że na przedmiotowej działce znajduje się, między innymi, budynek o konstrukcji stalowej oznaczony na rysunku stanowiącym załącznik do protokołu numerem 1 (obiekt ten stanowi przedmiot niniejszego postanowienia) będący halą o pow. 200 m2 podzieloną na dwa pomieszczenia: pomieszczenie, w którym odbywa się obróbka skrawania felg aluminiowych wraz z częścią podręcznego magazynu wyrobów gotowych oraz pomieszczenie o funkcji biurowo- socjalnej. Poszycie ścian hali wykonane zostało z płyt warstwowych z rdzeniem z poliuretanu o grubości 10 cm. Dach jednospadowy pokryty taką samą płytą. Fundamenty stanowią stopy żelbetowe. Obiekt ogrzewany jest pompą ciepła znajdującą się na zewnątrz, tuż przy elewacji bocznej budynku. Obiekt nie posiada wentylacji nawiewno-wywiewnej. W hali znajduje się betonowa, zbrojona posadzka zatarta na gładko. Hala wyposażona jest w instalację elektryczną oświetleniową i gniazda wtykowe. Brak instalacji kanalizacyjnej i instalacji wody. Według oświadczenia pełnomocnika skarżącej obiekt użytkowany od około 2 lat, a wykonany został około 2-3 lata temu (2019/2020 r.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00