Orzeczenie
Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 28 września 2022 r., sygn. XXIII Zs 112/22
Firma, która ostatecznie wygrała przetarg, traci podstawy do wnoszenia skargi do sądu. Także wtedy, gdy jej odwołanie poprzedzające skargę dotyczyło postanowień specyfikacji i nie zostało uwzględnione.
Gazeta Prawna nr 231/2022
Dnia 28 września 2022 r.
Sąd Okręgowy w Warszawie XXIII Wydział Gospodarczy Odwoławczy i Zamówień Publicznych w składzie:
Przewodniczący: Sędzia Monika Skalska
po rozpoznaniu w dniu 28 września 2022 r. w Warszawie na rozprawie sprawy o udzielenie zamówienia publicznego z udziałem zamawiającego Polskiej Grupy (...) w K. odwołującego (...) spółki akcyjnej w K. na skutek skargi odwołującego od wyroku Krajowej Izby Odwoławczej w W. z dnia 30 czerwca 2022 r., sygn. akt KIO 1599/22
I. oddala skargę,
II. zasądza od (...) spółki akcyjnej w K. na rzecz Polskiej Grupy (...) w K. 12 500 zł (dwanaście tysięcy pięćset złotych) tytułem kosztów postępowania skargowego.
Uzasadnienie
Polska Grupa Górnicza spółka akcyjna w K. (zamawiający), prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.), zwanej dalej: (...), w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Dzierżawa kombajnu ścianowego wraz z zabezpieczeniem serwisowej obsługi gwarancyjnej w całym okresie dzierżawy dla Polskiej Grupy (...) Oddział KWK (...) , numer sprawy: (...) (postępowanie).
Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 8 czerwca 2022 r., pod numerem 2022/S 109-309262.
Szacunkowa wartość zamówienia, którego przedmiotem są dostawy, jest wyższa od kwot wskazanych w aktach wydanych na podstawie art. 3 ust. 3 Pzp.
W dniu 15 czerwca 2022 r. wykonawca (...) spółka akcyjna w K. (odwołujący) wniósł odwołanie w odniesieniu do §7 Załącznika nr 5 do specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) „Projektowane postanowienia, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego” – w zakresie w jakim zamawiający jednostronnie wprowadza do projektowanych postanowień umowy zastrzeżenie dotyczące sposobu rozliczenia z tytułu szkody za niezwrócone po okresie dzierżawy lub zniszczone przez zamawiającego części w oderwaniu od rzeczywistych rozmiarów szkody, w sposób uniemożliwiający przygotowanie oferty oraz z rażącym pokrzywdzeniem wykonawcy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right