Orzeczenie
Wyrok WSA w Gorzowie Wielkopolskim z dnia 15 czerwca 2022 r., sygn. I SA/Go 150/22
Wydatki na wybudowanie zaplecza biurowo-administracyjnego na terenie wskazanym w decyzji o wsparciu są kosztem kwalifikowanym uwzględnianym przy zwolnieniu z CIT.
Gazeta Prawna nr 129/2022
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Zbigniew Kruszewski Sędziowie Sędzia WSA Dariusz Skupień (spr.) Asesor WSA Damian Bronowicki Protokolant Starszy sekretarz sądowy Agnieszka Czajkowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 czerwca 2022 r. sprawy ze skargi M. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółki jawnej na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych 1. Uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną w całości. 2. Zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz M. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółki jawnej kwotę 697 (sześćset dziewięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.
Uzasadnienie
M. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka jawna wniosła skargę na interpretację indywidualną z dnia [...] lutego 2022 r., nr [...], wydaną przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej dotyczącą podatku dochodowego od osób prawnych. Z treści zaskarżonego aktu wynika, że skarżąca spółka złożyła wniosek
o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wydatki poniesione przez Spółkę na budowę budynku, będą stanowić koszty kwalifikowane inwestycji, o których mowa w § 8 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 sierpnia 2018 r. w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji (Dz.U. z 2018 r., poz. 1713) i tym samym będą zwiększać limit pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1800 ze zm., dalej zwana updop). We wniosku podała, że Wnioskodawca jest spółką komandytową posiadającą siedzibę na terytorium RP i posiada nieograniczony podatkowy w Polsce. Wnioskodawca zauważył, że z uwagi na nowelizacje przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2021 r., Spółka w 2021 r. uzyskała status podatnika podatku dochodowego od osób prawnych i dla celów podatku dochodowego jest traktowana jak osoba prawna. Wskazała, że Spółka, zgodnie z art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 28 listopada 2020 r.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right