Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.68.2022.1.KK

wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT zespołu składników materialnych i niematerialnych tworzących Działalność Produkcyjną jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisu art. 2 pkt 27e ustawy.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

2 lutego 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 2 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT zespołu składników materialnych i niematerialnych tworzących Działalność Produkcyjną jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisu art. 2 pkt 27e ustawy.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Uwagi wstępne

Pan („Wnioskodawca”) prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą: „ZAKŁAD PRODUKCYJNO HANDLOWY” i jest czynnym podatnikiem podatku VAT.

Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie produkcji sprężyn oraz maszyn rolniczych („Działalność Produkcyjna”).

Przedsiębiorstwo Wnioskodawcy jest firmą rodzinną, którą Wnioskodawca rozwijał przez ponad trzy dekady, jednak z uwagi na swój wiek i plany życiowe zamierza zmniejszyć swoje zaangażowanie w prowadzenie Działalności Produkcyjnej, ale jednocześnie chce, aby działalność ta, jako dorobek rodzinny, była rozwijana i przynosiła dalsze pożytki jego dwóm synom.

Podobną profilowo działalność, ale na mniejszą skalę, w ramach własnej jednoosobowej działalności gospodarczej prowadzi małżonka Wnioskodawcy, która z uwagi na swój wiek i plany życiowe również zamierza przekazać swoją firmę w ramach sukcesji biznesowej swoim dwóm synom.

Ponieważ Wnioskodawca i jego żona chcą, aby synowie uzyskali w przyszłości równy udział w obu biznesach i prowadzili je wspólnie, zamierzają wnieść w drodze wkładu niepieniężnego (aportu) do spółki jawnej odpowiednio:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00