Interpretacja indywidualna z dnia 18 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.383.2024.2.DD
Skutki podatkowe planowanego połączenia spółek.
Skutki podatkowe planowanego połączenia spółek.
Ustalenie czy Spółka przy ustalaniu dochodu stanowiącego podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych będzie mogła, na zasadach określonych w art. 7 ust. 5 ustawy o CIT, uwzględniać poniesione w latach poprzednich straty podatkowe, które Spółka poniosła przed Połączeniem i czy art. 7 ust. 3 pkt 7 ustawy o CIT nie znajdzie zastosowania.
Wyłączenie z opodatkowania określone w art. 2 pkt 6 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych znajdzie zastosowanie zarówno do połączenia Wnioskodawcy z Polską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością jak i do połączenia ze spółką akcyjną Księstwa Liechtenstein.
Powstanie obowiązku podatkowego po stronie Spółki przejmowanej w związku z połączeniem Spółek.
W wyniku połączenia spółek kapitałowych po stronie spółki przejmowanej nie powstanie obowiązek podatkowy.
Powstanie obowiązku podatkowego po stronie Spółki przejmującej w związku z połączeniem Spółek oraz prawo i obowiązek kontynuacji rozliczeń podatku naliczonego przez Spółkę przejmującą.
W zakresie ustalenia czy w wyniku opisanego połączenia po stronie Wnioskodawcy jako Spółki Przejmującej dojdzie do powstania przychodu do opodatkowania na gruncie ustawy o CIT z tytułu przejęcia majątku Spółki Przejmowanej.
Dotyczy ustalenia, czy: - przeprowadzenie połączenia, polegającego na przeniesieniu całego majątku Spółki Przejmowanej na Wnioskodawcę, będzie skutkować powstaniem przychodu podatkowego w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8c ustawy o CIT po stronie Wnioskodawcy jako Spółki Przejmującej; - przeprowadzenie połączenia, polegającego na przeniesieniu całego majątku Spółki Przejmowanej na Wnioskodawcę, będzie
Czy na skutek połączenia po stronie spółki przejmującej powstanie przychód na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c ustawy o CIT, w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3e ustawy o CIT, Czy na skutek połączenia po stronie spółki przejmującej powstanie przychód jeżeli wartość emisyjna udziałów wydanych Wspólnikowi będzie odpowiadała wartości rynkowej majątku Spółki przejmowanej ustalonej na dzień poprzedzający dzień
Czy Wnioskodawca, opodatkowany ryczałtem od dochodów spółek, po dokonaniu połączenia, w myśl art. 5151 § 1 k.s.h., poprzez przejęcie Spółki z o.o. opodatkowanej na zasadach ogólnych, zachowa prawo do opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek?
Czy połączenie Spółki Przejmującej ze Spółką Przejmowaną w sposób przedstawiony w opisie zdarzenia przyszłego nie spowoduje powstania przychodu (dochodu) w podatku CIT dla Wnioskodawcy jako Spółki Przejmującej.
Skutki podatkowe przejęcia spółki przez połączenie.
Skutki podatkowe połączenia dwóch spółek z o.o.
Uznanie, że przeprowadzenie połączenia Spółki ze Spółką Przejmowaną nie będzie podlegało opodatkowaniu VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego w związku z połączeniem oraz konsolidacją Spółek.
Czy po przeprowadzeniu Połączenia Wnioskodawca będzie mógł w ramach podatku od osób prawnych nadal korzystać z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek; - Czy na skutek planowanego połączenia Wnioskodawcy z SPV w okresie opodatkowania Wnioskodawcy Ryczałtem powstanie określony w art. 28m ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT dochód z tytułu zmiany wartości składników majątku.
Czy w wyniku planowanego połączenia polegającego na przejęciu przez Wnioskodawcę całego majątku Spółki przejmowanej, po stronie Wnioskodawcy, tj. Spółki przejmującej powstanie dochód z tytułu zmiany wartości składników majątku, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT, w wyniku czego Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku zgodnie z treścią art. 28m ust. 1 pkt 4, art. 28n ust.
Wobec niedokonania przez Spółkę emisji nowych udziałów, w przypadku opisanego we wniosku połączenia podmiotów nie wystąpi nadwyżka wartości emisyjnej udziałów Spółki Przejmującej, przydzielonych wspólnikowi Spółki Przejmowanej, nad wydatkami na nabycie lub objęcie udziałów w Spółce Przejmowanej, która to nadwyżka - w świetle art. 24 ust. 5 pkt 7a ustawy - uznawana jest za dochód z tytułu udziału w
Skutki podatkowe połączenia spółek.
Skutki podatkowe połączenia spółek.
Ustalenie czy brak emisji udziałów w przypadku połączenia C. i B. w procedurze uproszczonej zgodnie z art. 515(1) Kodeksu Spółek Handlowych doprowadzi do powstania przychodu dla B. w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8d ustawy o CIT.
Powstanie przychodu dla Spółki Przejmującej w związku z połączeniem.
Ustalenie czy w związku z planowanym Połączeniem, po stronie A. powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem CIT.
Przedstawiony w opisie zdarzenia przyszłego Podział nie będzie skutkować powstaniem przychodu podatkowego po stronie Wnioskodawcy (będącego spółką przejmującą, a przy tym jedynym wspólnikiem M).