Interpretacja indywidualna z dnia 29 stycznia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.648.2023.4.PRM
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży roślin z własnej kolekcji.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży roślin z własnej kolekcji.
Kwalifikacja opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą
Wstępna korekta przychodów i kosztów, kwalifikacja opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą (szkolenia, reprezentacja, alkohol, imprezy, upominki, kwiaty, wieńce, PFRON, samochody, podatek od wartości dodanej).
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego VAT.
Opodatkowanie uczestnictwa w sympozjum dla pracowników i zaproszonych gości.
Czy wydatki ponoszone w związku z zakupem kwiatów dla osób odchodzących na emeryturę oraz wiązanek pogrzebowych dla zmarłych pracowników, byłych pracowników oraz najbliższej rodziny pracownika bądź byłego pracownika można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Opodatkowanie uczestnictwa w sympozjum dla pracowników i zaproszonych gości.
Czy Wnioskodawczyni będzie zobowiązana do zapłacenia podatku od sprzedaży kiosku, bądź też kiosku łącznie z gruntem i ewentualnie w jakiej wysokości?
Dotyczy możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych w związku z organizacją koncertów spektakli, wernisaży, turniejów, wystaw (działalność kulturalna i reprezentacja).
Jesteśmy spółką, która zarządza zasobami gminnymi i nieruchomościami wspólnot mieszkaniowych, w których wszelkie remonty, naprawy i awarie wykonują na zlecenie firmy zewnętrzne. W związku z nowelizacją ustawy o VAT powstał problem z zaliczaniem remontów i napraw w obiektach budownictwa mieszkalnego PKOB 11 (Polska Klasyfikacja Obiektów Budowlanych), tj. wspólnoty mieszkaniowe i budynki mieszkalne gminne
Uznanie czynności związanych z wykonywaniem zadań nałożonych ustawą z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001r. Nr 142, poz. 1591 ze zm.) polegających na przekazywaniu kwiatów na imprezy w których uczestniczy przedstawiciel Urzędu.
Czy w opisanym stanie faktycznym istnieje możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zagospodarowanie i utrzymanie zieleni wokół nowej siedziby Spółki, czy też należy podnieść wartość nowo przyjętych środków trwałych o koszty dotyczące wydatków na zagospodarowanie terenu wokół Spółki?
Czy wyszczególnione w powyższych punktach wydatki, są w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wydatkami o charakterze reprezentacyjnym, nie podlegającymi zaliczeniu w ciężar kosztów uzyskania przychodów?
Jaką stawkę VAT zastosować na usługi wykonywane przez firmę Zainteresowanej?
Czy mechanik przyjmujący olej na stan jednostki, który dodatkowo rozlicza zużycie paliwa powinien rozliczać zużycie oleju w 15 stopniach Celsjusza czy też w temperaturze obserwowanej w chwili przyjęcia?
Czy wydatki wymienione w stanie faktycznym i ponoszone w związku z zagospodarowaniem terenu wokół budynków stanowią koszty uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia?
Czy Spółka może zaliczyć wydatki związane z zakupem kwiatów do pomieszczeń firmy oraz ich pielęgnacją do kosztów uzyskania przychodów?
Czy wydatki na zakup zieleni można zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów?
Czy wydatki związane z wystrojem wnętrza, dotyczące zakupu elementów dekoracyjnych (w tym: grafiki, obrazów, kompozycji kwiatowych, których wartość nie przekracza 3.500 zł), kwiatów doniczkowych, kwiatów ciętych, kompozycji kwiatowych wraz z systemem nawodnienia oraz usługą serwisową o wartości przekraczającej 3.500 zł, jak również wydatki wiążące się z zagospodarowaniem, odtwarzaniem i pielęgnacją
Czy wydatki wymienione w stanie faktycznym i ponoszone w związku z zagospodarowaniem terenu wokół budynków stanowią koszty uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia?
dotyczy nieuznania wydatków na nabycie prezentów, tj. alkoholu, słodyczy, karnetów, kwiatów, perfum, toreb nie oznaczonych logo Spółki , które przekazywane są odbiorcom i gościom, za koszty uzyskania przychodów w świetle art. 16 ust. 1 pkt. 28 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.).
dotyczy zaliczenia wydatków poniesionych na nabycie kwiatów i artykułów dekoracyjnych na potrzeby aranżacji biura, do kosztów uzyskania przychodów w świetle art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.).
Czy koszty w zakresie gadżetów reklamowych, wystroju firmy i terenu wokół niej Spółka może zaliczyć w koszty uzyskania przychodów?
Czy w świetle zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych i Prawie farmaceutycznym są kosztami uzyskania przychodów wydatki na reklamę produktów leczniczych w rozumieniu art. 52 ust. 1 Prawa farmaceutycznego, ponoszone przez Spółkę będącą częścią koncernu farmaceutycznego, która w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, na podstawie umów zawartych z dostawcami leków z Grupy